تلفن همراه

روسیه اینستاگرام را مسدود کرد

منبع: مهر
 
روز گذشته رگولاتور ارتباطات روسیه به کاربران اینستاگرام در روسیه هشدار داد که سرویس های این پلتفرم از نیمه شب یک شنبه به بعد قطع می شود.
 
 به نقل از رویترز، این درحالی است که متا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام) هفته گذشته اعلام کرد به کاربران اوکراینی اجازه می دهد پست هایی مانند «مرگ بر مهاجمان روسی» را منتشر کنند.
 
در همین راستا ایمیلی از راسکامنادزر، رگولاتور ارتباطات روسیه برای افراد ارسال و به آنان گفته شده بود تا تصاویر و ویدئوهایشان را قبل از تعطیل شدن اینستاگرام جابه جا کنند. همچنین این رگولاتور کاربران روسی را تشویق کرده بود از پلتفرم های مشابه داخلی استفاده کنند.
 
راسکامنادزر در ایمیل مذکور توضیح داده بود اجازه انتشار خشونت علیه مردم روسیه نقض قوانین بین المللی است. در بخشی از بیانیه مذکور آمده است: ما باید سلامت روانی شهروندانمان به خصوص کودکان و نوجوانان را تضمین و در مقابل آزار و اهانت های آنلاین از آنها محافظت کنیم.
 
متا در بیانیه ای در روز جمعه اعلام کرد در سایه حمله روسیه به اوکراین، به طور موقت تغییراتی در قوانین نفرت پراکنی خود و فقط برای اوکراین ایجاد کرده است.
 
این تصمیم روسیه را خشمگین کرد و سبب شد مقامات این کشور تحقیقاتی جنایی علیه متا آغاز کنند. همچنین دادستان های روس از دادگاه خواسته اند تا متا را به عنوان یک سازمان افراطی معرفی کند.
 
به گفته رییس اینستاگرام مسدود شدن این پلتفرم در روسیه سبب قطع دسترسی ۸۰ میلیون کاربر می شود. روسیه در حال حاضر در واکنش به محدودیت های وضع شده علیه رسانه های روسی در فیس بوک، این شبکه اجتماعی را مسدود کرده است.

​​