فناوری اطلاعات

اولین جیپ برقی در راه بازار است

جیپ عکس‌هایی از اولین مدل کاملا الکتریکی خود را منتشر کرد. این ماشین که هنوز نامش اعلام نشده، کوچک‌ترین شاسی‌بلند جیپ خواهد بود و در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به بازار اروپا خواهد آمد.
 
خبر ساخت مدل جدید جیپ در همایش گروه خودروسازی استلانتیس، مالک جیپ اعلام شد. کارلوس تاوارز، مدیر استلانتیس در این همایش گفت که توانایی‌های ذاتی جیپ با الکتریکی شدن چند برابر خواهد شد. رسانه‌ها از این حرف آقای تاوارز نتیجه گرفته‌اند که جیپ الکتریکی دو دیفرانسیل خواهد بود.
 
به جز عکس‌ها و این گمانه‌زنی‌ها، اطلاعات دیگری از شاسی‌بلند الکتریکی جیپ منتشر نشده است. استلانتیس پیش‌تر اعلام کرده بود که جیپ اولین کارخانه در این گروه است که همه مدل‌هایش را الکتریکی خواهد کرد. جیپ به تازگی یک مدل هیبرید-الکتریکی از مشهورترین مدلش، رانگلر تولید کرده و قرار است یک مدل الکتریکی دیگر هم در سال ۲۰۲۴ بسازد.
 
Jeep-EV-Crossover-Front.jpg
 
تاوارز در این همایش که برای اعلام استراتژی آینده کارخانه برگزار شده بود، گفت که کارخانه‌های این گروه تا سال ۲۰۳۰ هفتاد و پنج مدل الکتریکی خواهند ساخت. استلانتیس در سال ۲۰۲۱ با پیوستن دو خودروسازی فیات-کرایسلر و پژو شکل گرفت و اکنون شامل پانزده کارخانه از جمله مازراتی، آلفارومئو، لانچیا و اپل است.
 
استلانتیس همچنین اعلام کرد که از سال ۲۰۲۶ به بعد فقط ماشین‌های الکتریکی در اروپا خواهد فروخت.

​​