رسانه‌های اجتماعی

ایلان ماسک برای حل مشکل اوکراین، ولادیمیر پوتین را به نبرد تن به تن دعوت کرد

منبع: دیجیاتو
 
ایلان ماسک در اقدامی عجیب و شگفت‌آور با راهکاری عجیب به دنبال حل مشکل اوکراین رفته است. او از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دعوت کرده تا در یک مبارزه تن به تن اختلافات موجود را برطرف کنند.
 
ثروتمندترین فرد دنیا به‌تازگی در توییتی در صفحه رسمی خود از رئیس جمهور روسیه دعوت کرد تا مشکل درگیری با اوکراین را در یک نبرد تن به تن حل کنند. او در پستی که بخش‌هایی از آن به زبان روسی نوشته شده، گفت: «بدین وسیله ولادیمیر پوتین را در یک نبرد تن به تن بر سر اوکراین به چالش می‌کشم.»
 
در ابتدا به نظر می‌رسید که این توییت یک جور شوخی از سمت ماسک باشد. ولی او در ادامه در پست دیگری نوشت که در رابطه با این چالش کاملا جدی است. او توضیح داد: «اگر پوتین می‌خواهد به‌راحتی غرب را تحقیر کند، باید این چالش را بپذیرد. ولی او این کار را نخواهد کرد.» به نظر می‌رسد که جنگ روسیه و اوکراین بیش از حد روی تفکرات مدیرعامل تسلا تاثیر گذاشته است.
 
ایلان ماسک به حمایت از اوکراین ادامه می‌دهد
بر کسی پوشیده نیست که ایلان ماسک در جنگ فعلی حامی اوکراین بوده است. او ساعاتی پس از درخواست دولت اوکراین مبنی بر ارائه اینترنت در این کشور، تجهیزات استارلینک را به دست آن‌ها رساند. به‌علاوه، تسلا اعلام کرده بود که در صورت اعزام کارمندان اوکراینی این شرکت به جنگ، حقوق سه ماه آن‌ها را پرداخت می‌کند. ماسک حالا با یک اقدام متفاوت به دنبال حمایت از اوکراین خواهد بود.
 
ماسک تاکنون جزئیاتی درباره چگونگی این مبارزه منتشر نکرده. البته بسیار بعید است که دولت روسیه در یک گفتگوی توییتری به مدیرعامل اسپیس ایکس پاسخ دهد و خواهان دریافت زمان، مکان و سایر جزئیات این نبرد باشد.
 
گفتنی است که ولادیمیر پوتین در رشته جودو کمربند سیاه دارد، اما ایلان ماسک با قد 187.9 سانتی‌متر از پوتین 170 سانتی‌متری بلندتر است.

​​