فناوری اطلاعات

سرمایه‌گذاری دو میلیون پوندی انگلیس در برنامه فضایی

ICTna.ir – جورج فریمن، وزیر علوم و نوآوری بریتانیا از سرمایه‌گذازی دو میلیون پوندی این کشور روی ۱۳ برنامه فضایی خبر داد.

UK Space Program.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آژانس فضایی بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: فناوری فضایی بریتانیا به توسعه رویکردهای جدید در زمینه انرژی، ارتباطات و منابع کمک خواهد کرد.

این پروژه‌ها که در مقیاس بسیار بزرگ هستندِ، ربات‌های ردیاب منابع برای ماه، ابزارهای ارتباطی جدید برای فضانوردان و یک نیروگاه فشایی را شامل می‌شوند که قرار است بریتانیا روی آنها کار کند.

فریمن در این باره گفت: همزمان با جشن هفته علم بریتانیا اعلام می‌کنم بسته دو میلیون پوندی برای حمایت از 13 پروژه جدید که دانشمندان و مهندسان برجسته بریتانیا روی آن کار خواهند کرد، اختصاص داده شده تا گام‌های مهمی در کشف فضا برداریم.

او افزود: علاوه بر پیشرفت‌های اکتشافی در فضا، این پروژه‌ها کمک خواهند کرد مردم روی زمین نیز از فناوری‌های جدید، از جمله فناوری میکرو راکتور با امکان حمایت از تعهدات ما برای کاهش کربن استفاده کنند.

ابی کلیتون، مدیر برنامه‌های آینده رولز رویس نیز در این باره گفت: حمایت آژانس فضایی بریتانیا در پیشرفت مداوم برنامه توسعه میکرو راکتور رولز رویس موثر بوده است. این نشان‌دهنده ارزش واقعی مشارکت عمومی و خصوصی است زیرا ما تجربه حوزه فضایی آژانس فضایی بریتانیا را با تخصص هسته‌ای منحصر به فرد خود گرد هم می‌آوریم.

او افزود: ما با هم می‌توانیم به اولیین فناوری‌های جاه‌طلبانه برای بریتانیا دست پیدا کنیم، زیرا سیستم‌های قدرت آینده را توسعه می‌دهیم.


​​