فناوری اطلاعات

کمک‌هزینه یک میلیارد تومانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به بهترین بازی‌های متاورسی

 
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و همراه اول برای تولید بازی‌های ویدئویی در حوزه متاورس رویدادی برگزار و به دو طرح برتر یک میلیارد تومان کمک‌هزینه اهدا می‌کنند. مهلت ارسال اثر برای حضور در این رویداد پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ تعیین شده است.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این فراخوان با هدف معرفی، حمایت و ایجاد انگیزه برای کاربران و بازی‌سازان در جهت ورود به دنیای متاورس منتشر شده است.
 
این رویداد با همکاری ساختار حمایتی همگرا، مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) و خانه بازی جهش اول (به نمایندگی از اپراتور همراه اول) برگزار می‌شود. همچنین تمام تیم‌ها و شرکت‌هایی که طرح و توانایی ساخت بازی در زمینه متاورس را دارند می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.
 
تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌سازی برای شرکت در این رویداد می‌توانند سند طراحی بازی (GDD ) خود را برای دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.
 
در نگارش این سند باید این موارد رعایت شود:
 
در سند طراحی بازی حتماً باید مدت‌زمان و هزینه مورد نیاز برای تولید بازی، به طور جداگانه و شفاف مشخص شود.
سند طراحی بازی ارسال‌شده باید هر سه بخش مفهوم کلی طرح (سند مفهومی)، طراحی و فنی را پوشش دهد.
در سند طراحی و در بخش مربوطه حتماً باید موارد مربوط به مطالعات بازار و جذب مخاطبان پوشش داده شده باشد.
همچنین در این رویداد بخش طرح‌هایی که ظرفیت رشد و ورود به دنیای متاورس با عملکردهای آن را دارند، شناسایی و برای مشارکت در تولید، تجاری‌سازی و جذب سرمایه‌گذاران معرفی خواهند شد.
 
جوایز رویداد
در این رویداد دو طرحی که بتوانند در مرحله ارزیابی آثار بالاترین امتیاز را دریافت کنند وارد فرایند تولید و تجاری‌سازی می‌شوند و در این مرحله مشارکت در تولید بازی و ارائه مشاوره‌های فنی و ایده‌پردازی به کمک مشاوران برتر ارائه می‌شود.

​​