تلفن همراه

پاسخ «تیم کوک» به نامه دندانپزشکی که اپل واچ جانش را نجات داد

منبع: دیجیاتو
 
اپل واچ تاکنون بارها جان افراد را نجات داد‌ه است. اخیرا این ساعت هوشمند جان یک دندانپزشک را نجات داد و این فرد نامه‌ای را در راستای تشکر از اپل، برای این کمپانی ارسال کرد. اکنون «تیم کوک»، مدیرعامل اپل به این نامه پاسخ داده است.
 
چند روز قبل از پیرزنی صحبت کردیم که اپل واچ جان او را نجات داده بود. این ساعت هوشمند با نجات پیرزن مورد اشاره، با یک تیر دو نشان زد؛ چرا که سبب تشخیص سرطان ریه در او نیز شد. حال یک دندانپزشک هم توسط این ساعت هوشمند نجات یافته و به اپل نامه‌ای را برای قدردانی ارسال کرده است.
 
تیم کوک به نامه فرد نجات یافته توسط اپل واچ پاسخ داد
 
«نیتش چوپرا»، دندانپزشکی در هاریانای هند است. او چندی پیش در حالی که دردی را در قفسه سینه خود احساس می‌کرد و اپل واچ 6 را روی دستش داشت، از ویژگی ECG یا نوار قلب آن برای خواندن اطلاعات استفاده کرد. در نهایت ثبت این اطلاعات، چوپرا و همسرش به پزشک مراجعه کردند تا از نتایج نهایی مطلع شوند.
 
پس از این‌ اقدام مشخص شد که دندانپزشک هندی دچار انسداد عروق شده و خوشبختانه به موقع تحت درمان قرار گرفته است. او در نهایت از اپل واچ و عملکردی که داشت، قدردانی کرد. چوپرا در صحبت‌های خود عنوان کرد:
 
«در ابتدا من از اپل واچ به عنوان یک لوازم جانبی مد روز برای چک کردن ساعت و شمارش تعداد قدم‌هایم استفاده می‌کردم، اما نمی‌توانستم تصور کنم که این ساعت هوشمند روزی جانم را نجات می‌دهد.»
 
چوپرا از نتایج اعلام شده توسط اپل واچ 6 خود شگفت‌زده شده بود. او گفت زمانی که با همسرش در CCU بودند، به طور مداوم نتایج اعلام شده توسط اپل واچ را با مانیتور مربوط به دستگاه بیمارستان مقایسه می‌کرده‌اند. آن‌ها متوجه شدند که نتایج اپل واچ با آن دستگاه هماهنگ بوده است.
 
پس از آن‌که این دندانپزشک هندی به لطف اپل واچ نجات یافت، نامه‌ای را برای مدیرعامل کوپرتینویی‌ها ارسال نمود و از این شرکت قدردانی کرد. پس از رسیدن این نامه به دست تیم کوک، او واکنش نشان داد:
 
«خیلی خوشحالم که در پی ارزیابی بالینی بوده‌اید و مراقبتی که به دنبالش بوده‌اید را دریافت کردید. از این‌که داستان خود را با ما به اشتراک گذاشتید، متشکرم. روز خوبی داشته باشید و با آرزوی بهترین‌ها. تیم.»

​​