تلفن همراه

شیائومی عملکرد سخت‌افزار گوشی‌هایش را در بنچمارک دستکاری می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
گوشی‌های برخی برندها مانند سامسونگ و شیائومی، سابقه استفاده از مکانیزم‌های مخصوص برای کسب امتیاز بیشتر را بنچمارک‌ها را داشته‌اند. این بار نیز گزارشات حاکی از این هستند که گوشی های شیائومی برای ثبت امتیاز بیشتر، عملکرد سخت‌افزاری خود را در بنچمارک‌ها افزایش داده‌اند.
 
محصولات گلکسی سامسونگ به دلیل استفاده از سرویس بهینه‌سازی بازی‌ها، طی این چند وقت درگیر جنجال‌های مختلفی بوده‌اند. در نهایت مدیرعامل سامسونگ به دلیل این جنجال‌ها مجبور به عذرخواهی شد و کره‌ای‌ها آپدیتی را برای حذف این سرویس ارائه کردند. ظاهرا حالا نوبت به گوشی های شیائومی رسیده است تا برای کسب امتیاز بیشتر در بنچمارک، عملکرد سخت‌افزاری خود را افزایش دهند.
 
شیائومی و تغییر کارآیی در گیک‌بنچ
 
 
گزارشات نشان می‌دهند که شیائومی نیز عملکرد گوشی‌های خود را برای دست بردن به نتایج بنچمارک‌ها تغییر داده است. این خبر از سوی «جان پول» منتشر شده که یکی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن گیک‌بنچ محسوب می‌شود. او تأیید کرده که گوشی‌های شیائومی با توجه به شناسه اپلیکیشن، تصمیم می‌گیرند که عملکرد سخت‌افزاری را در چه حدی قرار دهند.
 
به عنوان مثال، جان پول از گوشی شیائومی Mi 11 برای بررسی صحت این موضوع استفاده کرده است‌. او در ابتدا یک نسخه از GeekBench را مورد استفاده قرار داده و نتایج عادی بوده‌اند؛ اما پس از تغییر شناسه این بنچمارک به بازی Fortnite، او متوجه شد که امتیازات نسبت به قبل متفاوت هستند.
 
جان پول می‌گوید که امتیازات حالت دوم در بخش تک هسته‌ای حدودا 30 درصد کم‌تر شده‌اند. همچنین این افت امتیاز در بخش چند هسته‌ای به 15 درصد می‌رسد. به نظر می‌رسد که این مشکل افت عملکرد تنها مربوط به بازی فورتنایت نبوده و در بازی مانند Genshin Impact نیز چنین موردی تکرار می‌شود.
 
از این تفاسیر، نتیجه می‌شود که گوشی های شیائومی برای افزایش عملکرد سخت‌افزاری خود در بنچمارک‌ها از شناسه‌های خاصی برای آن‌ها استفاده می‌کنند؛ در مقابل اگر به سراغ یک بازی بروید این شناسه‌های فعال نخواهند شد و عملکرد به حداکثر میزان خود نمی‌رسد. شیائومی هنوز واکنش رسمی به این موضوع نشان نداده است.

​​