تلفن همراه

توئیتر ۳۰۰ حساب کاربری دولت روسیه را محدود کرد

منبع: مهر
 
پس از تغییر قوانین توئیتر درباره حساب های دولت هایی که دسترسی به اینترنت را محدود و در درگیری های مسلحانه کشوری هستند، این پلتفرم محتوای حساب های دولتی روسی را به کاربران پیشنهاد نمی دهد.
 
به نقل از رویترز، همچنین این شبکه اجتماعی اعلام کرد از حساب های کاربری وابسته به دولت ها می خواهد پست های حاوی تصاویر اسرای جنگی را حذف کنند. طی هفته های اخیر دولت اوکراین محتوایی شامل اسرای جنگی در توئیتر منتشر کرده بود.
 
روسیه پس از حمله به اوکراین برای کنترل جریان اطلاعات با شرکت های فناوری مقابله کرد. در همین راستا با کاهش سرعت توئیتر، دسترسی به آن را محدود و از سوی دیگر فیس بوک و اینستاگرام را مسدود کرد.
 
توئیتر در یک پست وبلاگی نوشت: هنگامیکه دولتی دسترسی به سرویس های آنلاین را در کشورش محدود یا مسدود و دسترسی مردم به جریان اطلاعات آزاد را قطع می کند و از سوی دیگر از سرویس های آنلاین برای ارتباطات خود استفاده می کند، یک بی توازنی اطلاعاتی به وجود می آید.
 
این شرکت اعلام کرد اقدامات جدیدش در توصیه نکردن محتوای حساب های دولتی حتی در صورتیکه در کشور مسدود شده باشد، اعمال خواهد شد. همچنین این سیاست نخست برای حساب های کاربری دولت روسیه در توئیتر به کار گرفته می شود.
 
تحت قانون جدید محتوای حساب های کاربری دولتی یا وابسته به رسانه های دولتی به کاربران توصیه نمی شود. به گفته سخنگوی توئیتر این روند روی بیش از ۳۰۰ حساب کاربری دولتی روسیه اجرا می شود.

​​