فناوری اطلاعات

تحقق فرمان «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» با همکاری وزارت ارتباطات و معاونت علمی

منبع: ایرنا
 
وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست‌جمهوری در بسیاری از طرح‌های کلان ملی مثل حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، رویکرد مشترک دارند و همکاری این ۲ نهاد در زمینه‌های مشترک بستر تحقق فرمان تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین را هموار می‌کند.
 
 «عیسی زارع‌پور» روز پنجشنبه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: روز سه‌شنبه میزبان برادر ارجمندم سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و معاونان ایشان بودم. در این نشست برنامه‌های مشترک وزارت ارتباطات و معاونت علمی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه Ict را بررسی کردیم.
 
وزیر ارتباطات افزود: اشتغال فناورپایه از سال گذشته به عنوان یکی از برنامه‌های وزارت ارتباطات در اولویت قرار داشته است و ریل‌گذاری وزارت ارتباطات بر همین اساس انجام شده و با دستور مقام معظم رهبری، عزم ما در این حوزه بیشتر شده است.
 
زارع‌پور تاکید کرد: در وزارت ارتباطات برای حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه Ict در سه بخش برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
 
وی درباره بخش اول گفت: خدماتی که به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه خواهیم داد مانند اینترنت پرسرعت.
 
زارع پور تاکید کرد: بخش دوم، بسترسازی برای اشتغال‌آفرینی فناورپایه. در حوزه تجهیزات سخت‌افزاری از بومی‌سازی حمایت می‌کنیم و در حوزه پلتفرم‌ از پلتفرم‌های بومی که بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی گسترده هستند حمایت خواهیم کرد.
 
وزیر ارتباطات تاکید کرد: بخش سوم، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرا و واگذاری پروژه‌های مجموعه وزارت ارتباطات است.
 
وی تاکید کرد: پیشنهاد کردم کارگروه مشترکی بین وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری تشکیل دهیم تا ظرف یک هفته به پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از توسعه بخش دانش‌بنیان حوزه ict برسیم. آقای ستاری نیز با استقبال از تشکیل این کارگروه برای اجرای چند پروژه بزرگ ملی با همکاری وزارت ارتباطات اعلام آمادگی کرد.
 
زارع‌پور خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و معاونت علمی در بسیاری از طرح‌های کلان ملی مثل حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین پارک‌های فناوری اهداف و رویکردهای مشترک دارند و همکاری این دو نهاد در زمینه‌های مشترک بستر تحقق فرمان تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین را هموار می‌کند.  

​​