تلفن همراه

اپل پس از انتشار iOS 15.4.1 امکان دانگرید به iOS 15.4 را متوقف کرد

منبع: دیجیاتو
 
یک هفته پس از انتشار آپدیت iOS 15.4.1، اپل به کاربران آیفون اجازه نمی‌دهد تا گوشی خود را به iOS 15.4 دانگرید کنند. تصمیم غول فناوری به خصوص برای کاربرانی دردسرساز خواهد بود که گوشی خود را جیلبریک می‌کنند.
 
بازگشت به نسخه‌های قدیمی iOS اغلب توسط کاربرانی که آیفون خود را جیلبریک می‌کنند انجام می‌شود. همچنین انجام این کار و بازگردانی آیفون یا آیپد به نسخه‌های قبلی iOS گاهی می‌تواند برای کاربرانی مفید باشد که پس از ارتقا به آخرین نسخه iOS متوجه باگ‌ها قابل توجه و آزاردهنده‌ای در آن شده‌اند.
 
با این وجود اگر پس از دریافت iOS 15.4.1 با مشکلی مواجه شده‌اید، متاسفانه در حال حاضر نمی‌توانید به iOS 15.4 بازگردید و باید منتظر انتشار آپدیت بعدی سیستم عامل اپل باشید. خبر خوب اینکه غول فناوری کوپرتینو در حال آزمایش نسخه بتا iOS 15.5 است که احتمالا در چند ماه آینده برای عموم کاربران منتشر شود.
 
تغییرات سیستم عامل iOS 15.4.1 اپل
iOS 15.4.1 چند هفته پس از به‌روزرسانی بزرگ iOS 15.4 منتشر شد که ویژگی‌های بسیار زیادی مانند پشتیبانی از Face ID در هنگام استفاده از ماسک، ایموجی‌های جدید، پشتیبانی از کنترل جهانی (Universal Control) در آیپد و مک و موارد دیگر را به گوشی‌های آیفون اضافه کرده بود. iOS 15.4.1 بیشتر روی رفع اشکالات و بهبود عملکرد تمرکز داشت و مشکلاتی مانند مصرف بیش از اندازه باتری را برطرف کرد.
 
البته به‌روزرسانی iOS 15.4.1 علاوه بر برطرف کردن مشکل تخلیه باتری در آیفون، مشکل AppleAVD را نیز برطرف کرده است که به یک برنامه اجازه می‌داد تا کد دلخواه خود را با امتیازات هسته اجرا کند. به گفته اپل، این آسیب‌پذیری به طور فعال می‌تواند مورد سواستفاده هکرها قرار بگیرد، بنابراین دریافت آپدیت 15.4.1 از نظر امنیتی منطقی به نظر می‌رسد.

​​