فناوری اطلاعات

شرکت بلاک متعلق به جک دورسی با تجهیزات خورشیدی تسلا بیت کوین استخراج می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
 
دو شرکت بلاک‌استریم و بلاک (اسکوئر سابق، متعلق به جک دورسی) قرار است با همکاری یکدیگر در مزرعه‌ای در تگزاس با انرژی خورشیدی به استخراج بیت کوین بپردازند. این دو شرکت در این مزرعه با شرکت متعلق به ایلان ماسک همکاری خواهند داشت تا انرژی خود را از آرایه فتوولتائیک خورشیدی 3.8 مگاواتی تسلا تامین و آن را در فناوری مگاپک 12 مگاوات ساعتی این شرکت ذخیره کنند.
 
«آدام بک»، هم‌بنیان‌گذار بلاک‌استریم در یک بیانیه خبری درباره این همکاری گفت: «هیجان‌زده‌ایم تا احداث این مزرعه را با "تسلا سولار" و "مگاپک" آغاز کنیم. این اقدام گامی در راه اثبات این فرضیه است که استخراج بیت کوین می‌تواند از طریق زیرساخت‌های بدون آلودگی انجام شود و برای آینده رشد اقتصادی به همراه بیاورد.»
 
احداث این مزرعه قرار است در دنباله سال تکمیل شود. پس از پایان پروژه، سیستمی به صورت عمومی در دسترس قرار خواهد گرفت تا اطلاعاتی را به‌صورت آنی درباره عملکرد آن از جمله توان مصرفی و مقدار بیت کوین‌های استخراجی به اشتراک بگذارد. این سیستم به‌صورت شبانه‌روزی در دسترس قرار می‌گیرد تا مردم به‌راحتی بتوانند اطلاعات آن را ببینند و محققان به مطالعه روی آن بپردازند.
 
استخراج بیت کوین با انرژی بادی هم ممکن می‌شود
اگر پروژه در فاز آزمایشی سودآور باشد، بلاک و بلاک‌استریم به سراغ افزودن تجهیزات تامین انرژی بادی به این مرکز خواهند رفت و مقیاس آن را گسترش خواهند داد. با توجه به این که انرژی خورشیدی فقط در طول ساعات روز قابل گردآوری است، این مرکز می‌تواند با استفاده از انرژی بادی هزینه‌های خود را کاهش دهد و در ساعات بیشتری فعالیت کند.
 
بلاک‌استریم می‌گوید هدف آن‌ها این است که با افزایش تنوع منابع لازم برای استخراج رمزارز بتوانند شبکه بیت کوین را تقویت کنند. «نیل جورگنسن»، مدیر بخش محیط زیست بلاک می‌گوید: «با همکاری همه جانبه با بلاک‌استریم در این پروژه که به استخراج بیت کوین به‌صورت 100 درصدی با انرژی خورشیدی می‌پردازد و از فناوری‌های تسلا استفاده می‌کند، می‌خواهیم به فرآیند تلفیق بیت کوین با انرژی‌های تجدیدپذیر سرعت ببخشیم.»

​​