تجارت الکترونیک

فناوری اطلاعات

April 10, 2022
14:48 یکشنبه، 21ام فروردینماه 1401
کد خبر: 134922

ارائه دهندگان خدمات پرظرفیت مرکز داده شناسایی می شوند

 
سازمان فناوری اطلاعات ایران، از ارائه‌کنندگان خدمات پرظرفیت مراکز داده دارای گواهینامه رتبه‌بندی، برای همکاری در پروژه ابر دولت الکترونیک (ایجاد زیرساخت یکپارچه)، دعوت به عمل آورد.
 
سازمان فناوری اطلاعات ایران به استناد اقدام کلان مندرج در ردیف ۲۳ سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات با عنوان «ایجاد ابر دولت با امکان تعامل با سکوهای دیجیتال برای استفاده از داده‌ها و خدمات دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی با رعایت ملاحظات امنیت ملی، عمومی و فردی»، فراخوان شناسایی ارائه دهندگان خدمات پرظرفیت مرکز داده را به منظور احصاء ظرفیت‌های موجود برای ایجاد زیرساخت یکپارچه دولت الکترونیک منتشر کرد.
 
در این فراخوان از ارائه‌کنندگان خدمات مراکز داده دارای گواهینامه رتبه‌بندی مراکز داده (موضوع مصوبه شماره ۳ جلسه شماره ۲۴۷ مورخ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و حسب ضوابط مندرج در آدرس https://ito.gov.ir/idc)، دعوت به عمل آمده است.
 
هر یک از ارائه‌کنندگان خدمات مراکز داده که دارای ظرفیت میزبانی موجود یا برنامه‌ای و در دست احداث ۵۰۰ رک متمرکز و بیشتر و دارای گواهینامه رتبه بندی مراکز داده با رتبه حداقل دو هستند، می‌توانند در این فراخوان ثبت نام کنند.
 
متقاضیانی که دارای گواهینامه مذکور نیستند، در صورت ارائه نامه تاییدیه از یکی از نهادهای ارائه دهنده خدمات ممیزی مراکز داده مورد تأیید سازمان فناوری اطلاعات ایران (فهرست مندرج در سایت به آدرس فوق‌) مبنی بر شروع اقدامات مرتبط با ممیزی، می‌توانند درخواست خود را برای شرکت در این فراخوان ارائه کنند. این دسته از متقاضیان باید متعهد شوند تا ظرف سه ماه، گواهینامه رتبه‌بندی ارائه خواهند کرد.
 
همچنین متقاضیان دارای مراکز داده در دست احداث، باید نسبت به اخذ مجوز موقت مبتنی بر ضوابط مندرج در آدرس اعلام شده، اقدام کنند.
 
متقاضیان می‌توانند درخواست مکتوب و مستندات خود را به دبیرخانه سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال کنند.
 
این فراخوان به منظور شناسایی و احصاء ظرفیت‌های موجود مراکز داده در کشور برای ایجاد زیرساخت یکپارچه دولت الکترونیک منتشر شده است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.