فناوری اطلاعات

بنز از شاسی‌بلند الکتریکی EQS خود رونمایی کرد

 
بنز لوکس‌ترین شاسی بلند الکتریکی خود به نام EQS را رونمایی کرد. این ماشین که از پاییز امسال به بازار عرضه می‌شود، با شاسی‌بلند الکتریکی ب‌ام‌و iX و تسلا مدل X رقابت می‌کند.
 
شاسی بلند EQS از نظر فنی و ظاهری به سدان EQS بنز شباهت زیادی دارد. ارتفاع مدل شاسی‌بلند حدود بیست سانتی‌متر از مدل سدان بیشتر است و می‌توان برایش ردیف سوم صندلی سفارش داد. به مدل شاسی‌بلند امکانی اضافه شده که کنترل ماشین را در جاده‌های ناهموار آسان‌تر می‌کند.
 
مرسدس-بنز می‌گوید EQS شاسی‌بلند با هر بار شارژ می‌تواند تا ۶۶۰ کیلومتر حرکت کند. برای راحت‌تر شدن رانندگی در خیابان‌های باریک با چرخاندن فرمان جهت چرخ‌های عقب هم تغییر می‌کند. برای داشبورد هم می‌توان یک نمایشگر ۵۶ اینچی سفارش داد.
 
00-271.jpeg
 
بنز پیش‌بینی می‌کند که شاسی‌بلند EQS از مدل سدان در آمریکای شمالی محبوب‌تر شود. قرار است این ماشین در کارخانه‌ای در ایالت آلاباما تولید شود و از آنجا به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.
 
Mercedes-Benz-EQS-3.jpg
 
شاسی‌بلند EQS را می‌توان با یک یا دو موتور الکتریکی سفارش داد. قوی‌ترین مدل ۵۳۶ اسب بخار نیرو دارد و به گفته کارخانه می‌توان باتری‌هایش را تا ۸۰ درصد در نیم ساعت شارژ کرد.
 
Mercedes-Benz-EQS-8.jpg
 
شاسی‌بلند EQS یکی از ۹ مدل الکتریکی است که بنز تا پایان سال جاری میلادی به خریداران ارائه خواهد کرد. این شرکت می‌گوید از فروش محصولات الکتریکی‌اش راضی است. بنز در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۲ هزار دستگاه ماشین الکتریکی فروخته که سه برابر مدت مشابه در سال گذشته است. اما سهم ماشین‌های الکتریکی از کل فروش بنز هنوز بسیار کم است. در سال ۲۰۲۱، ماشین‌های الکتریکی تنها ۲/۳ درصد از کل فروش بنز را شامل شدند.

​​