تلفن همراه

گلکسی A52s پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی 5G بازار جهانی در فوریه ۲۰۲۲ شد

منبع: دیجیاتو
 
براساس گزارش منتشر شده از سوی کانترپوینت، سامسونگ در دومین ماه از سال 2022 (ماه فوریه - بهمن ماه) پرفروش‌ترین برند اندرویدی 5G در بازارهای جهانی شد و گلکسی A52s نیز در بین گوشی‌های این شرکت صدرنشینی فروش را از آن خود کرد. در واقع یک چهارم گوشی‌های 5G فروخته شده بازار در این بازه زمانی متعلق به سامسونگ بوده است.
 
محبوب‌ترین گوشی هوشمند 5G سامسونگ گلکسی A52s است که در زمینه قیمت پایین‌تر از سری گلکسی S قرار می‌گیرد. البته مدل مذکور دست بر قضا محبوب‌ترین اندرویدی 5G در دنیا هم به شمار می‌رود. به گفته Counterpoint این مدل در غرب اروپا عملکرد بسیار خوبی داشته و طی 6 ماه به طور پیوسته جزو 10 گوشی پرفروش اندرویدی بوده که از 5G هم پشتیبانی می‌کند.  
 
دومین گوشی 5G و اندرویدی محبوب در دوره زمانی مشابه گلکسی S22 اولترا بوده است و فروش جهانی آن کمی پایین‌تر از 3 درصد کل گوشی‌های فروخته در بازار است. سومین مدل پرفروش که آمار مشابهی دارد نیز گلکسی S21 FE است که در آمریکا و آلمان بازار خوبی داشته است.
 
مقام‌های چهارم و دهم پرفروش‌ها نیز به گلکسی A32 5G و گلکسی A22 5G اختصاص دارد که هر دو جزو گزینه‌های اقتصادی اصلی سامسونگ محسوب می‌شوند و با وجود قیمت معقول فروش آنها نیز تعجب‌آور نیست.
 
 
سایر برندهای پرفروش 5G
غیر از سامسونگ این برند اوپو بوده که با مدل Reno 7 5G حرفی برای گفتن داشته و توانسته با فروش خوب این مدل در چین جایگاه پنجم اندرویدی‌های 5G پرفروش را به خود اختصاص دهد.
 
همچنین در جایگاه ششم زیرمجموعه سابق هوآوی یعنی Honor را می‌بینیم که با مدل 60 در بازار چین فروش خوبی را تجربه کرده است. البته مدل دیگر این شرکت یعنی X30 نیز در جایگاه نهم قرار دارد.
 
جدول 10 گوشی پرفروش اندرویدی دارای 5G با گوشی‌های ارزان قیمت ویوو S12 و شیائومی ردمی K40 در مقام‌های هفتم و هشتم تکمیل می‌شود. نکته‌ای که در این آمار به چشم می‌آید اینست که سامسونگ برای فروش گوشی 5G بیشتر روی آمریکای شمالی و اروپا تمرکز دارد اما اوپو و سایر برند‌ها اولویت را با چین و سپس بازارهایی مانند خاورمیانه قرار می‌دهند.
 
در مجموع اندرویدی‌های دارای 5G تشکیل‌دهنده 67 درصد از کل فروش گوشی‌های 5G در فوریه 2022 بوده‌اند و 33 درصد باقی مانده به فروش مدل‌های 5G اپل اختصاص دارد.  

​​