تلفن همراه

راهنمای خرید مودم همراه

منبع: فرارو
 
مودم همراه هوآوی با قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G تقریبا ۳۰ میلیون تومان قیمت دارد. خرید ارزان‌ترین مدل‌های جیبی کمتر از یک میلیون تومان تمام می‌شود
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱  پ
 
گران‌ترین مودم همراه فعلی بازار بیشتر از ۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. مدل جدید هوآوی با قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G صاحب این لقب شده و برای خرید مودم‌های 5G ZTE و EE باید تقریبا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرد. به‌خاطر فراگیرنشدن نسل پنجم اینترنت در ایران هنوز مودم‌های 4G با استقبال خریداران روبرو هستند. این نوع مودم‌ها می‌توانند نزدیک ۱۰ میلیون تومان قیمت داشته باشند. مودم‌های جیبی و ارزان‌قیمت هم با کمتر از یک میلیون تومان قابل خریداری هستند.
 
بهترین مودم همراه 5G
به گزارش فرارو، گران‌ترین مودم‌های همراه قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G را دارند و قیمت آن‌ها می‌تواند بیشتر از ۳۰ میلیون تومان باشد. درحال حاضر یکی از گران‌ترین مودم‌های همراه موجود در بازار ۳۲ میلیون تومان ارزش دارد و Huawei 5G CPE Pro ۲ محسوب می‌شود. همانطور که از اسم این مدل مشخص است، توانایی پشتیبانی از اینترنت 5G مهمترین قابلیت این مودم ۳۲ میلیونی به‌شمار می‌رود و به‌صورت همزمان ۲۰ دستگاه مثل موبایل، تبلت و لپتاپ و ... می‌توانند به آن وصل شوند.
 
حداکثر سرعت اینترنت با اتصال به این مودم طبق ادعای هوآوی به ۳.۶ گیگابیت برثانیه می‌رسد. مودم همراه ZTE MC801A یکی دیگر از مودم‌های گران‌قیمت موجود در بازار است، اما تقریبا یک‌سوم قیمت مودم قبلی فروخته می‌شود و حدود ۱۲ میلیون تومان ارزش دارد. مودم ZTE MC801A هم قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G را دارد. ابعاد این مودم به‌ترتیب ۱۸۲ در ۱۲۴ در ۷۰ میلیمتر، وزن آن تقریبا ۶۰۰ گرم است و ۱۲۸ کاربر به‌صورت همزمان می‌توانند به آن وصل شوند. مودم 5G ای ای مدل QTAD52E با قیمت ۱۰ میلیون تومان یکی دیگر از مودم‌های گران فعلی به‌شمار می‌رود.
 
این مودم از شبکه 5G، 4.5G و 4G تمامی اپراتور‌ها پشتیبانی می‌کند. در حالت 5G سرعت دانلود این مودم تا ۲.۳ گیگابیت و سرعت آپلود آن تا ۱.۲۵ گیگابیت افزایش پیدا می‌کند. امکان اتصال همزمان ۶۴ کاربر بخشی از قابلیت‌های این مودم است. مودم ۵G‌ای ای مدل QTAD52E با باتری کار می‌کند و بعد شارژ کامل تا ۱۲ ساعت می‌شود از آن استفاده کرد. البته قابلیت اتصال به برق شهری هم برای آن وجود دارد. وزن ۲۰۰ گرمی مودم 5G ای ای مدل QTAD52E آن را به یکی از گزینه‌های مناسب برای مودم همراه و قابل حمل تبدیل می‌کند.
 
0000002.PNG
 
بهترین مودم همراه 4.5G و 4G
قیمت مودم‌های 4.5G و 4G می‌تواند نزدیک ۱۰ میلیون تومان باشد. مودم ۴.۵G‌ای ای مدل B625-261 در حال حاضر ۹ میلیون تومان ارزش دارد و در اصل محصول هوآوی به‌شمار می‌رود. ۶۴ کاربر به‌صورت همزمان می‌توانند به این مودم وصل شوند و سرعت دانلود آن به ۷۲۰ مگابیت برثانیه می‌رسد. برای استفاده از این مودم باید آن را به برق وصل کرد. مودم 4.5G قابل حمل ودافون مدل M60 با قیمت تقریبی هشت میلیون تومان یکی دیگر از بهترین مودم‌های همراه است.
 
کار با باتری، وزن نسبتا کم - ۲۰۰ گرم - و اتصال همزمان ۱۶ نفر از قابلیت‌های آن شمرده می‌شود و حداکثر سرعت دانلود آن به ۳۰۰ مگابیت برثانیه می‌رسد. مودم 4.5G ایرانسل مدل M60 که البته برند و لوگو هوآوی روی آن دیده می‌شود شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد. ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه حداکثر سرعت این مودم است و بعد شارژ شدن کامل ۱۲ ساعت امکان استفاده از آن وجود دارد. تا اینجا گران‌ترین مودم‌های 4.5G و 4G موجود در بازار را بررسی کردیم، اما با کمتر از یک میلیون تومان هم امکان خرید آن‌ها وجود دارد.
 
مودم 4G قابل حمل دی-لینک مدل 910M با قیمت ۸۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. اندازه کوچک مودم 910M به‌حدی است که می‌شود آن را در جیب گذاشت، سرعت دانلود این مودم به ۱۵۰Mbps می‌رسد و به‌شکل همزمان هشت دستگاه می‌توانند به آن وصل شوند. همچنین مودم همراه 4G جاز با قیمت ۹۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. سرعت دانلود با این مودم ۱۵۰ مگابیت برثانیه است و به‌صورت همزمان ۱۲ دستگاه امکان اتصال به آن را دارند.
 
قیمت مودم‌های همراه 4.5G و 4G
 
00003.PNG
 

​​