تلفن همراه

فروش اشتراک ویژه با قابلیت‌های اختصاصی؛ ایده جدید تلگرام برای کسب درآمد از کاربران

منبع: زومیت
 
اشتراک پریمیوم تلگرام قابلیت‌هایی مثل دسترسی به استیکرها و واکنش‌های اختصاصی را به کاربران ارائه می‌دهد.
 
تلگرام، یکی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان محبوب، با ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های منظم و سریع، قابلیت‌ها و امکانات جدیدی دردسترس کاربران قرار می‌دهد که بیشتر آن‌ها رایگان هستند. این پیام‌رسان احتمالاً تصمیم دارد به‌زودی با ارائه‌ی قابلیت‌های اختصاصی، کسب درآمد کند.
 
به‌گزارش Androidcentral، طرح اشتراکی جدیدی در آخرین نسخه‌ی آزمایشی تلگرام برای iOS (نسخه‌ی ۸٫۷٫۲) مشاهده شده است. این طرح که ظاهراً تلگرام پریمیوم (Telegram Premium) نام دارد، به کاربران اجازه می‌دهد از استیکرها و واکنش‌های ایموجی اختصاصی استفاده کنند.
 
هنوز مشخص نیست که هزینه‌ی خرید اشتراک تلگرام پریمیوم چقدر است و نیز نمی‌دانیم چه امکانات دیگری دراختیار کاربران قرار خواهد داد. علاوه‌براین، تا این‌ لحظه اطلاعاتی درباره‌ی تاریخ عرضه‌ی این سرویس دردسترس نیست.
 
بااین‌حال، احتمالاً کاربران سرویس رایگان نمی‌توانند برچسب‌های اختصاصی در گفت‌وگوها را مشاهده کنند. طبق گفته‌ی وب‌سایت AndroidPolice، افرادی که مشترک طرح پریمیوم تلگرام نباشند، به‌جای مشاهده‌ی استیکرها و ایموجی‌های اختصاصی، پیامی برای ارتقای حساب کاربری خود به سطح ویژه مشاهده خواهند کرد.

 
برخی از امکانات طرح اشتراک ویژه‌ی تلگرام شبیه امکاناتی است که دیسکورد نیز ارائه می‌دهد. ازجمله‌ی این امکانات می‌توان به ایموجی‌های سفارشی و متحرک اشاره کرد که به‌عنوان بخشی از سرویس دیسکورد نیترو با هزینه‌ی ماهانه ۱۰ دلار دردسترس کاربران قرار دارد.
 
شایان‌ ذکر است درحال‌حاضر، تلگرام با روش‌ دیگری از سرویس خود درآمدزایی می‌کند. سال گذشته، این پیام‌رسان نمایش پیام‌های تبلیغاتی را در کانال‌های خصوصی با تعداد اعضای بیش از ۱,۰۰۰ نفر آغاز کرد. تلاش اخیر این اپلیکیشن برای کسب درآمد احتمالاً درمقایسه‌با رویکرد درآمدزایی فیسبوک، گزینه‌ی بهتری است. همان‌طور‌که اشاره کردیم، طرح پریمیوم تلگرام درحال‌حاضر فقط در نسخه‌ی آزمایشی iOS این پیام‌رسان ارائه شده است و احتمالاً به‌زودی برای کاربران اندروید نیز دردسترس قرار خواهد گرفت.

​​