تلفن همراه

سامسونگ: 6G به همه فرکانس mmWave نیاز دارد

ICTna.ir - سامسونگ می‌گوید برای اینکه بتوانیم از مزایای نسل ششم شبکه‌های تلفن همراه بهره‌مند شویم باید ده‌ها گیگاهرتز طیف موج میلی‌متری پیوسته به این شبکه اختصاص یابد.

6G copy.jpg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در گزارشی که اواخر هفته گذشته از سوی این شرکت الکترونیکی کره‌ای متاشر شده، پیشنهاد شده که صنعت ارتباطات و قانون‌گذلرلن باید موضوع اختصاص تمامی باندهای فرکانسی در دسترس از رنج یک گیگاهرتز تا ۳۰۰ گیگاهرتز به فناوری 6G را مدنظر قرار دهند.

این درخواست غول‌های فناوری به دنبال پتانسیل بهره‌برداری از XR شکل گرفته و از این بابت بسیار هیجان‌زده هستند که بتوانند توانایی تعامل با افراد و اشیا را در زمان واقعی با فاصله دور به گونه‌ای که گویی در یک اتاق هستند، فراهم کنند. اقدامی که گام جدید و مقدس صنعت ارتباطات سیار به شمار می‌رود.

سامسونگ روز یکشنبه گفت: 6G به طیف فرکانسی با پهنای باند فوق‌العاده گسترده از صدها مگاهرتز تا ده‌ها گیگاهرتز نیاز دارد تا خدمات جدیدی مانند واقعیت توسعه‌یافته (XR) را که با ارتباطات با سرعت فوق‌العاده بالا و وسیع قابل ارایه هستند، عرضه کنند.

به گفته این غول کره‌ای، 6G قادر خواهد بود نرخ انتقال دیتای یک ترابابیت در ثانبه را پشتیبانی کند. این رقم ۵۰ برابر بیشتر از سرعت 5G است.

 


​​