تلفن همراه

افزایش نرخ تاکسی‌های اینترنتی منتفی شد؛ اضافه دریافتی به حساب مسافران برمیگردد

سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان با پیگیری‌هایش و به جهت رعایت مصوبات ستاد تنظیم بازار، وجوه اضافه دریافتی از هر مسافران توسط شرکت‌های تاکسی اینترنتی، به آنها مسترد می‌شود.
 
online taxi.jpg
 
به گزارش روابط‌عمومی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، با توجه به گزارش‌های واصله مبنی بر افزایش نرخ خدمات تاکسی‌های اینترنتی در چند روز اخیر و تأکید معاون اول رییس جمهور مبنی بر لزوم بررسی موضوع، برابر بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه که سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارد، قیمت‌های مورد عمل را به میزان حدود ۱۰ درصد افزایش داده است.
 
بر این اساس، پس از برگزاری جلسه توجیهی با مسئولین تمام شرکت‌های حمل‌ونقل هوشمند اینترنتی، مقرر شد قیمت‌ها به نرخ قبلی بازگشت داده شده و اضافه دریافتی به مصرف‌کنندگان مسترد شود. 
 
در این خصوص شرکت‌های مرتبط ضمن قبول موضوع و درک شرایط حال حاضر کشور و لزوم هماهنگی و همراهی با دولت، نرخ سفرهای انجام شده در ناوگان خود را به زمان قبل از افزایش بازگردانده و متعهد شدند وجوه اضافه دریافتی از کاربران از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۳ اردیبهشت‌ماه سال جاری را در قالب کدهای تخفیف و یا اضافه کردن مبلغ به کیف الکترونیکی حساب کاربری مسافران مسترد کنند.

​​