فناوری اطلاعات

تصویب کلیات آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات

 
کلیات آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید.
 
به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سومین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به ریاست "عیسی زارع پور" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رییس جمهور، "سید احسان خاندوزی" وزیر امور اقتصاد و دارایی و نمایندگان تام‌الاختیار وزارت تعاون، وزارت دفاع، سازمان صدا ‌و سیما و بانک مرکزی به عنوان اعضای این کارگروه در وزارت ارتباطات برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه وزیر ارتباطات دستور جلسه این نشست را با موضوع تسهیل شروع کسب‌وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال و دانش‌بنیان، آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور، تسهیل تصویب آیین‌نامه‌های حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین مرتبط با حوزه اقتصاد دیجیتال در کشور، بررسی حذف اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) از مجوز شروع به کار کسب‌وکارها و عضویت وزیر ارشاد در کارگروه اقتصاد دیجیتال را اعلام کرد.
 
در ادامه این جلسه اعضا نظرات خود را درباره موضوعات مطرح‌شده عنوان کردند و مصوبات مربوط به تسهیل شروع کسب‌وکارها، کلیات آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور و عضویت وزیر ارشاد در کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید.
 
همچنین به دلیل درخواست وزیر صمت جهت عدم حضور در جلسه، بررسی حذف اینماد از مجوز شروع به کار کسب‌وکارها به جلسه‌ای با حضور ایشان و جلسه بعدی کارگروه ارجاع شد.

​​