فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: هدف دولت توسعه اقتصاد دیجیتال و رونق کسب‌وکارهای نوآفرین است

منبع: ایرنا
 
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم توسعه اقتصاد دیجیتال و رونق کسب‌وکارهای نوآفرین است.
 
 «عیسی زارع‌پور» روز چهارشنبه در پست اینستاگرامی درباره بازدید که امروز از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه پست کشور داشت، نوشت: دولت از ایده‌های نو در حوزه اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری حمایت می‌کند چون این حوزه را راهگشای معضل اشتغال و بستر تولید ثروت برای کشور می‌داند. امسال با تعیین شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» تلاش برای تقویت و تحقق برنامه‌های این بخش مضاعف شده است.
 
وی تاکید کرد: امروز از نمایشگاه «ایده‌بازار پست» در موزه تاریخی ارتباطات دیدن کردم؛ جایی که شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های عضو مرکز نوآوری پست دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته بودند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: کسب‌وکارهای نوآفرین، شرکت‌های فعال در حوزه‌ پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم‌های پرداخت، حمل و نقل پاک، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی و فناوری‌های حمل و نقل هوشمند در کنار هم ظرفیت‌های این حوزه را توصیف و تشریح کردند. از تک‌تک غرفه‌ها دیدن و با نمایندگان شرکت‌های حاضر گفت‌وگو کردم. برخی از این شرکت‌ها با موضوعات یکسانی وارد عرصه شده بودند که نشان از بازار رقابتی میان این شرکت‌ها داشت؛ رقابتی که موجب افزایش کمیت و کیفیت محصولات یا خدمات خواهد شد و گاهی هم‌افزایی ۲ یا چند شرکت را همراه خواهد داشت.
 
زارع پور افزود: هوشمندسازی پست یکی از برنامه‌های این دوره وزارت ارتباطات است که مراحل قبول، ارسال، تحویل مرسوله به مقصد و رهگیری را دربر می‌گیرد. ظرفیت‌های هوشمندسازی تمامی این مراحل در بخش خصوصی موجود است و دسترسی به پست هوشمند را میسر می‌کند. به زودی در این زمینه خبرهای خوشی خواهید شنید.
 
وی گفت: البته باید عرض کنم کاملا در جریان مشکلات معیشتی همکاران عزیز شرکت پست هستم و به امید خدا برای رفع آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.
 
به گزارش ایرنا، امروز(چهارشنبه) و همزمان با چهارمین روز از هفته ارتباطات، «ایده بازار پست»؛ رویداد نوآوری و کارآفرینی این شرکت با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود لیائی معاون وزیر ارتباطات، محمدرضا قادری عضو هیئت‌مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست، اعضای مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته، معاونین مدیرعامل و مدیران کل شبکه پستی کشور به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
 
در این رویداد، نمایشگاه جانبی دستاوردهای نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه پست برپا شد.

​​