باندپهن

مدیر مخابرات منطقه خوزستان خبر داد: پایداری ارتباطات مخابراتی در محل حادثه ساختمان متروپل آبادان

منبع: روابط عمومی مخابرات
مدیر مخابرات منطقه خوزستان از پایداری ارتباطات مخابراتی در محل حادثه ریزش ساختمان متروپل شهرستان آبادان خبر داد.
thum-9e0d20d681db53cf321d-11258_51748.jpg
به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه خوزستان، فلاح زاده مدیر مخابرات منطقه خوزستان با بیان این مطلب و تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه گفت؛ با توجه به ریزش ساختمان متروپل در شهرستان آبادان و اهمیت پایداری ارتباطات مخابراتی در مدیریت این بحران و نجات شهروندان که در این حادثه زیر آوار مانده اند، اقدامات و تمهیدات لازم جهت پایداری شبکه های ارتباطی اتخاذ شده است.
 
مدیر مخابرات منطقه خوزستان بیان داشت؛ در پی این حادثه دلخراش و اهمیت پایداری شبکه، ضمن حضور و بازدید از منصوبات و تجهیزات مخابراتی در محل حادثه، شبکه های ارتباطات مخابراتی مورد بررسی قرار گرفت و دستور لازم جهت اعزام و مستقر شدن اکیپ نیروهای فنی و عملیاتی سیار و شبکه ثابت به منظور پایداری ارتباطات نیز صادر شد.
 
فلاح زاده افزود؛ به منظور پوشش حداکثری و پایداری بیشتر شبکه ارتباطی، ظرفیت سایت های اطراف ساختمان حادثه دیده، با تغییر زوایای سایت ها ازجمله سایت های اداره دارایی و حوزه علمیه جهت روان شدن ترافیک شبکه، افزایش یافت و سیستم خنک کننده این سایت ها نیز برای جلوگیری از اختلال در شبکه و افزایش پایداری ارتباطات بهینه سازی شد.
همچنین با توجه به عملیات آوار برداری، احتمال آسیب دیدن و قطعی فیبر نوری سایت های تلفن همراه اطراف محل حادثه وجود داشت، لذا نسبت به تأمین و مستقر کردن دستگاه رادیو به صورت استندبای و آماده در مرکز تلفن ثابت امام خمینی (ره) آبادان، اقدام شد تا در صورت قطعی فیبر و بروز اختلال، ارتباط سایت از طریق این رادیو پایدار بماند.
 
مدیر مخابرات منطقه خوزستان اضافه کرد؛ با توجه وجود کابل شبکه، کافوی مسی و کافوی نوری (odc) در محل ساختمان متروپل و آسیب دیدن آنها در حین آوار برداری اقدامات اولیه جهت بهینه سازی و اصلاح در حال انجام است.
 
فلاح زاده اظهار داشت؛ مخابرات منطقه خوزستان آمادگی تأمین بستر ارتباطی مورد نیاز فرماندهی عملیات پاسخ به بحران ریزش ساختمان متروپل آبادان را به استانداری خوزستان اعلام کرده و در حال انجام تمهیدات آن می باشد.
 
مدیر مخابرات منطقه خوزستان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش شبانه روزی همکاران گفت؛ تلاش نیروهای مخابراتی جهت پایداری ارتباطات تا پایان عملیات آوار برداری و عادی شدن اوضاع ادامه خواهد داشت.
 
گفتنی است؛ یکی از کارکنان مخابرات شهرستان آبادان که در روز حادثه ریزش ساختمان متروپل در حین تعمیرات و نگهداری از شبکه، آسیب دیده بود، مورد تفقد قرار گرفت و مدیر مخابرات منطقه نیز از ایشان عیادت کرد و برای او و دیگر آسیب دیدگان این حادثه از خداوند متعال صحت و سلامتی خواستار شد.

​​