فناوری اطلاعات

بازی Tunic شهریور ماه برای کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه خواهد شد

منبع: دیجی کالا مگ
بازی Tunic یکی از آثار مستقل ارزشمندی است که چند ماه پیش برای کنسول‌های ایکس‌باکس و کامپیوترهای شخصی منتشر شد و توانست تحسین‌ها و تمجیدهای زیادی را به‌خصوص از سوی منتقدان دریافت کند. همان‌طور که حدس می‌زدیم، این بازی دارای یک قرارداد انحصاری زمانی با ایکس‌باکس بود که به نظر می‌رسد اکنون این قرارداد به پایان خود رسیده است و بازی Tunic قرار است در تاریخ ۲۷ سپتامبر برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ عرضه شود.
Tunic_game_1-768x488.jpg
این بازی ابتدا در کنفرانس پی سی گیمینگ شو در E3 سال ۲۰۱۷ به نمایش درآمد و سپس در کنفرانس ایکس‌باکس در E3 سال بعد از آن برای پلتفرم‌های کامپیوتر و ایکس‌باکس معرفی شد. در این بازی شما در نقش روباهی بامزه در ساحلی مرموز سرگردان شده است، به تجربه‌ی بازی خواهید پرداخت. بزرگ‌ترین سلاح شما در بازی کنجکاوی عظیمتان است و در این راه شما با موجودات بزرگی روبرو می‌شوید، آیتم‌های عجیب و قدرتمند جمع‌آوری می‌کنید و رازهایی را در این ماجراجویی خود کشف می‌کنید.
 
در حالی که این بازی شبیه یک بازی اکشن و ماجراجویانه‌ی ساده و بامزه است، شما در جریان بازی و در حالی که در سرزمین باستانی جهان بازی کاوش می‌کنید، با هیولاهایی که این جهان را تهدید می‌کنند، مبارزه می‌کنید. مبارزات بازی عکس‌العمل شما را مورد آزمایش قرار خواهند داد و اسرار نهفته در جهان بازی قوه‌ی درک شما را به چالش خواهند کشید.
 
شمشیر سلاح اصلی شما در بازی است اما باید بدانید که چه زمانی باید از حملات جاخالی دهید، چه هنگامی دفاع کنید و در چه شرایطی بچرخید. برای مبارزه با دشمنان، می‌توانید محیط را برای یافتن بمب‌ها، ارتقا قدرت‌هایتان و به‌دست آوردن معجون‌های سلامتی قابل شارژ جستجو کنید. اگر در بازی بمیرید، به آخرین چک‌پوینت بازگردانده می‌شوید و تمام وسایلی که قبل از شکست‌خوردنتان استفاده کرده‌اید با شما برنمی‌گردند، پس مراقب باشید و انتظار یک بازی بسیار راحت را نداشته باشید.
 
بازی Tunic توسط اندرو شولدایس (Andrew Shouldice) طراحی و کارگردانی شده و شرکت Finji هم در توسعه و انتشار بازی نقش داشته است. Finji یک استودیو مستقل تشکیل‌شده از افراد باتجربه است که روی بازی‌هایی مانند Night in the Woods، Overland و Chicory: A Colorful Tale کار کرده است. حتی با نگاهی جزئی به ‌ظاهر Tunic می‌توانیم متوجه شویم که این بازی از بازی‌های کلاسیک زلدا به‌خوبی الهام گرفته و حس و حال خاصی را ایجاد کند.
 
در حالی که این بازی در ۲۷ سپتامبر برای کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه خواهد شد، می‌توانیم هم‌اکنون آن را در کنسول‌های ایکس‌باکس و کامپیوتر تجربه کنید. این بازی برای سرویس اشتراکی گیم‌پس هم عرضه شده است.
 

​​