تلفن همراه

مرتضی طاهری بخش: وزارت ارتباطات کیفیت اینترنت را با وجود تحریم‌ها حفظ کرد

 

169726127.jpg

معاون فنی و توسعه شرکت ارتباطات سیار کشور گفت: وزارت ارتباطات اجازه نداد تحریمها بر کیفیت اینترنت مردم تاثیر بگذارد.
 
به‌ گزارش ایرنا، مرتضی طاهری بخش روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح چهار طرح روستایی اینترنت پرسرعت دامغان در مسجد جامع روستای دَشت بو از توابع این شهرستان، گفت‌: در راستای ارائه اینترنت به مردم، عدالت ارتباطی در سراسر کشور را دنبال می‌کنیم و دولت نیز به این امر توجه ویژه دارد. 
 
وی ادامه داد: افتتاح طرح‌های روستایی و هزینه نصب تجهیزات در این مناطق، نشان می‌دهد که به‌ درآمد توجه نکردیم بلکه فقط به دنبال انجام مسوولیت احتماعی خود هستیم و از اعتبارهای دولتی در راستای خدمت به مردم استفاده می‌شود. 
 
طاهری بخش تصریح کرد: وجود اینترنت پرسرعت، علاوه بر آرامش و استفاده از بستر ارتباطی، سبب معرفی بهتر روستا، ارائه ایده‌ها، افزایش سطح آگاهی و دانش و معرفی موقعیت‌های شغلی می‌شود.
 
وی تاکید کرد: ارائه اینترنت پرسرعت در هر منطقه می‌تواند عامل موثری در توسعه یافتگی و ارتقا کسب و کارها باشد.
 
وی افزود: ارتقای سایت ها جهت افزایش کیفیت اینترنت یکی از اقدام‌های وزارت ارتباطات است که علی‌رغم تحریم‌ها و قیمت بالای تجهیزات، اجازه ندادیم تحریم بر زندگی مردم تاثیرگذار باشد. 
 
طاهری بخش اضافه کرد: دولت به منظور ارائه اینترنت پر سرعت تفاوتی بین شهرهای بزرگ و روستاها قائل نیست و امروز در آیین افتتاح چهار طرح روستایی، تجهیزات شهرهای بزرگ در این روستاها نصب و بهره‌برداری شد. 
 
معاون فنی و توسعه ارتباطات سیار کشور گفت: شهرستان دامغان از اولین شهرهای کشور است که حدود ۹۷ درصد مناطق آن تحت پوشش همراه قرار دارد و از این میزان، نزدیک به ۸۰ درصد مجهز به ۴G است. 
 
به گزارش ایرنا، چهار طرح اتصال روستاهای شهرستان دامغان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد ریال امروز با حضور معاون فنی توسعه ارتباطات سیار کشور به بهره‌برداری رسید.

​​