تلفن همراه

اپل از watchOS 9 با قابلیت‌های ورزشی و سلامتی جدید رونمایی کرد

منبع: دیجیاتو
اپل در حال برگزاری رویداد توسعه‌دهندگان سال 2022 و پس از معرفی iOS 16 نوبت به watchOS 9 رسیده است. این نسخه قابلیت‌های جدید و واچ فیس‌های تازه‌ای را به ساعت‌های هوشمند اپل می‌آورد. در ادامه نگاهی به تغییرات این به‌روزرسانی می‌اندازیم.
از تغییرات مهم watchOS 9 می‌توانیم به آپدیت‌های اپلیکیشن Workout اشاره کنیم. این برنامه حالا با سه معیار جدید بررسی می‌کند که دویدن شما تا چه اندازه مفید و کارآمد است. اپل با استفاده از شتاب‌سنج و ژیروسکوپ متوجه شکل دویدن، اندازه گام‌ها و زمان تماس پا با زمین می‌شود. این شرکت همچنین اپ Fitness را برای همه آیفون‌ها در دسترس قرار می‌دهد و این برنامه نیازمند اپل واچ نخواهد بود. این اپلیکیشن حتی می‌تواند حد ضربان قلب را مشخص کند و شدت ورزش را به شما نشان دهد. قابلیت‌های ردیابی شنا هم در ساعت هوشمند اپل تقویت شده است.
این نسخه از سیستم عامل ساعت‌های هوشمند اپل تغییرات جالب توجهی را به واچ فیس‌های موجود اضافه کرده است، با این حال، چهار واچ فیس جدید هم معرفی شده که Astronomy, Lunar, Playtime و Metropolitan نام دارند.
 
اپلیکیشن Podcasts در watchOS 9 قابلیت جدیدی دارد که اجازه می‌دهد از روی ساعت به دنبال برنامه‌ها بگردید، به ویژگی Listen Now دسترسی داشته باشید و البته از طریق Family Setup این برنامه را در اختیار فرزندان خود بگذارید.
سیستم عامل watchOS 9 در زمینه ردیابی خواب هم تغییراتی را اعمال کرده است. اپلیکیشن Sleep حالا بالاخره مراحل مختلف خواب شامل Core, REM یا خواب عمیق را پیدا می‌کند.
 
زبان‌های کیبورد در نسخه جدید watchOS افزایش یافته و حالا از زبان‌های بیشتری پشتیبانی می‌کند. این شرکت از این به بعد هر چند وقت یک بار به شما یادآوری می‌کند که تا چه حد و با چه کسانی اطلاعات سلامتی خود را به اشتراک می‌گذارید.
این آپدیت اپلیکیشن جدیدی به نام Medications را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند داروهای مصرفی کاربر را در آیفون و اپل واچ دنبال کند. این برنامه با اسکن برچسب داروها با آیفون قادر است قابلیت‌هایی مثل تنظیم یادآور را در اختیار کاربر قرار دهد.
 
به‌روزرسانی watchOS 9 همچنین ویژگی‌های جدیدی برای افرادی دارد که با فیبریلاسیون دهلیزی قلب درگیر هستند. این سیستم عامل ردیابی می‌کند که کاربر چه مدتی را در حالت فیبریلاسیون دهلیزی سپری کرده و این وضعیت در چه زمان‌هایی بیشتر شدت گرفته است. البته این ویژگی برای عرضه عمومی نیازمند مجوز FDA است و هنوز این تاییدیه صادر نشده است.
این آپدیت روی ویژگی‌های حریم خصوصی هم تاکید می‌کند. کوپرتینویی‌ها می‌گوید حالا وقتی آیفون قفل شده باشد، تمام اطلاعات مربوط به اپلیکیشن Health رمزنگاری می‌شود. آپدیت watchOS 9 برای اپل واچ سری 4 به بعد منتشر خواهد شد، بنابراین کاربران اپل واچ سری 3 و قبلی‌ها به این سیستم عامل دسترسی پیدا نمی‌کنند.

​​