تلفن همراه

کد اینترنت ساعتی ایرانسل، همراه اول، شاتل موبایل و رایتل

منبع: شبکه‌چی
تصویر سپیده کیانی سپیده کیانی19 ساعت پیش0 خواندن این مطلب 1 دقیقه زمان میبرد
 
یکی از جست‌وجوهای پر تکرار کاربران ایرانی در اینترنت، جست‌وجو برای کد اینترنت ساعتی ایرانسل و کد اینترنت ساعتی همراه اول است. حتی در بسیاری از پیام‌هایی که برای ما ارسال می‌شود؛ کد اینترنت سرعت اپراتورها را سوال می‌کنند.
 
در جواب باید گفت مدت‌ها است ایرانسل و همراه اول بسته‌های اینترنت ساعتی خود را حذف کردند و عملا دیگر اینترنت ساعتی ندارند. طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، همه بسته‌های اینترنت ساعتی و نامحدود ساعتی حذف شدند و اکنون کمترین بسته اینترنت موجود در ایرانسل و همراه اول، بسته‌های روزانه هستند.
مدت‌ها ایرانسل بسته‌های اینترنت ساعتی خود را حذف کرده است
در گذشته، ایرانسل بسته اینترنت ساعتی با قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه داشت که عموما برای کاربران اینترنت جذاب بودند. مثلا ایرانسل بسته اینترنت ۳ ساعتی یا ۱ ساعتی ۱ گیگابایت یا ۲ و ۳ ساعتی داشت و قیمت این بسته‌ها بسیار ارزان و ۲ هزار تومان، ۳ هزار تومان و ۴ هزار تومان بود.
بسته‌های اینترنت ساعتی ایرانسل در چند سال پیش
ایرانسل مدت‌ها است این بسته‌ها را حذف کرده است و هیچ بسته اینترنت ساعتی یا نامحدود شبانه ارائه نمی‌دهد.
 
همراه اول هم مدت‌ها است بسته اینترنت ساعتی خود را برچیده و فقط یک بسته اینترنت سی روزه اینترنت نامحدود ۱ بامداد الی ۱۱ صبح با آستانه مصرف ۱۰۰ گیگابایت باقی گذاشته است. البته، همراه اول یک بسته اینترنت صبحانت سی روزه برای استفاده در ساعت‌های ۶ الی ۱۲ ظهر دارد.
 
به جز ایرانسل و همراه اول، دو اپراتور موبایل دیگر هنوز بسته‌های اینترنت ساعتی دارند.
 
شاتل موبایل یک بسته اینترنت ۲ ساعته با حجم ۴ گیگابایت به قیمت ۹ هزار تومان است. این بسته را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن شاتل موبایل رزرو کنید یا کد دستوری #۱*۲*۱*۱*۱* را بگیرید.
بسته اینترنت ساعتی شاتل موبایل
رایتل چندین بسته اینترنت ساعتی ارائه می‌دهد. بسته‌های اینترنت نیم ساعته و سه ساعته رایتل برای سیم‌کارت‌های اعتباری با آستانه مصرف منصفانه ۲.۵ گیگابایت و ۱۵ گیگابایت ارائه شدند که به ترتیب قیمت‌های ۳۵۰۰ تومان و ۱۲ هزار تومان دارند. این بسته‌ها نیز از طریق وب‌سایت رایتل یا اپلیکیشن رایتل من و همین‌طور کدهای دستوری قابل خریداری هستند.
بسته‌های اینترنت ساعتی رایتل
در سال ۱۴۰۱ ایرانسل و همراه اول، بسته‌های ساعتی، بسته‌های نامحدود شبانه و بسته‌های مدت‌دار و پرحجم خود را حذف کردند و عموما بسته‌های گران‌قیمت روزانه، هفتگی و ماهیانه باقی مانده‌اند.

​​