فناوری اطلاعات

سامسونگ با شکست ال‌جی تمام دوربین‌ کامیون‌های برقی تسلا را تأمین می‌کند

منبع: زومیت
رقابت سامسونگ و ال‌جی برای سفارش‌های دوربین‌ خودروهای الکتریکی تسلا به پیروزی سامسونگ منجر شد و این شرکت تمام ماژول‌های دوربینی که در خودروهای Semi و Cybertruck استفاده می‌شوند، تأمین خواهد کرد.
تأمین قطعات تجارتی بزرگ برای سامسونگ محسوب می‌شود. اگرچه این شرکت تصمیم گرفته است که خودروهای برقی با برند اختصاصی خود را تولید نکند، قطعات مهمی را برای صنعت خودروهای برقی ازجمله باتری‌ها و ماژول‌های دوربین تأمین می‌کند. ماژول‌های دوربین ازآن‌‌جاکه تولیدکنندگان خودرو برای پیشرفت رانندگی خودکار تلاش می‌کنند، ضروری شده‌اند.
 
تسلا با خودروهای خود پیشتاز است. این شرکت به‌دنبال تهیه‌ی ماژول‌های دوربین برای خودروهای برقی Cybertruck و Semi خود بود. گزارش جدیدی از سم‌موبایل نشان می‌دهد که سامسونگ الکترومکانیکس (Samsung Electro-Mechanics) توانسته است ال‌جی اینوتک (LG Innotek) را شکست دهد و کل سفارش را به‌دست آورد.
 
با پیروزی سامسونگ الکترومکانیکس بر پیشنهاد ال‌جی اینوتک، اکنون پیش‌بینی می‌شود که سامسونگ تمام ماژول‌های دوربینی را تأمین کند که در خودروهای Semi و Cybertruck تسلا استفاده می‌شوند. تسلا قبلاً این خودروهای برقی را معرفی کرده است و اکنون می‌خواهد تولید را افزایش دهد؛ زیرا به‌دنبال تحویل خودروها به مشتریان در سال‌های آینده است.
 
سامسونگ الکترومکانیکس رقابت عادلانه‌ای داشت؛ چراکه شرکت‌های تایوانی نیز در حال رقابت برای این قرارداد بزرگ بودند. این دومین‌باری است که سامسونگ از رقابت پیشی می‌گیرد؛ زیرا سفارش‌های ماژول دوربین تسلا برای Cybertruck همگی در سال گذشته به سامسونگ الکترومکانیکس رسید. این شرکت قطعات مذکور را برای کارخانه‌های گیگا تسلا در شانگهای و برلین تأمین خواهد کرد.
 
سامسونگ الکترومکانیکس در‌زمینه‌ی تأمین ماژول‌های دوربین برای گوشی‌های هوشمند نیز فعالیت می‌کند؛ اما بی‌شک محصولات برای خودروهای الکتریکی ارزش بیشتری دارند؛ بنابراین، به شرکت کمک می‌کند تا سود خود را افزایش دهد. هشت ماژول دوربین در هرخودرو الکتریکی تسلا وجود دارد. درنهایت، تولید انبوه آن‌ها به‌نفع سامسونگ است.

​​