فناوری اطلاعات

مایکروسافت: تلاش می‌کنیم بیشتر بازی‌های اکتیویژن روی گیم پس عرضه شوند

منبع: دیجی کالا مگ
مایکروسافت اخیراً با شرکت اکتیویژن بلیزارد صحبت‌ کرده تا برنامه‌های خود را پس از نهایی شدن خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت بررسی کنند. آن‌ها درباره‌ی موضوعاتی نظیر اینکه تمامی بازی‌های مولتی پلتفرم قرار نیست انحصاری شوند و اینکه آن‌ها برنامه‌ی ویژه‌ای برای عرضه‌ی بازی‌ها روی گیم‌پس دارند، بحث کردند.
 
مت بوتی، رئیس استودیوهای بازی‌سازی ایکس‌باکس، طی یک جلسه توجیهی برای رسانه‌ها، به موضوع بازی‌های انحصاری‌ اشاره کرد و سعی کرد خیال طرفداران را در رابطه با بازی‌هایی مولتی پلتفرمی که در پلتفرم‌های دیگر هم عرضه می‌شود و طرفدار دارند، راحت کند. او درباره‌ی این موضوع گفت: «اگر اثری را تصاحب کنیم که دارای یک جامعه‌ی طرفداران بزرگ در بعضی از پلتفرم‌های دیگر باشد، عدم عرضه‌ی آن بازی‌ها روی پلتفرم‌های دیگر آخرین چیزی خواهد بود که به آن فکر خواهیم کرد و بازی را از پلتفرم‌های دیگر نخواهیم گرفت. درهرصورت، ما احساس می‌کنیم که وظیفه ما این است که مراقب باشیم و به ساختن و رشد آن جامعه‌ی طرفداران ادامه دهیم، نه اینکه آن را قطعه‌قطعه کنیم و سعی کنیم بخشی از آن را از بین ببریم.»
 
به نظر می‌رسد این فلسفه‌ی مایکروسافت در خصوص بازی‌های فعلی و همچنین سری بازی‌های معروف باشد زیرا در حال حاضر می‌دانیم که ایکس‌باکس عرضه‌ی بازی‌های کال آو دیوتی را برای پلتفرم‌های دیگر پذیرفته است و در گذشته هم این موضوع را به‌صراحت بیان کرده. مایکروسافت در گذشته هم درباره‌ی بازی‌ ماینکرافت چنین تصمیمی را گرفته بود. البته بقیه‌ی خریدهای آن از جمله بازی‌های شرکت بتسدا ظاهراً از این قانون پیروی نمی‌کنند.
با این حال، تینا سامِرفورد از ایکس‌باکس بیان کرده‌ که بعضی از بازی‌ها انحصاری خواهند بود. به احتمال زیاد، بازی‌های کاملاً جدیدی که از سوی اکتیویژن و بلیزارد عرضه خواهند شد، چنین شرایطی را داشته باشند اما دنباله‌ی آثار قبلی برای بقیه‌ی پلتفرم‌ها هم عرضه شوند.
 
با توجه به گفته‌های سارا باند، نایب‌رئیس ایکس‌باکس، هدف اصلی مایکروسافت در قبال بازی‌های اکتیویژن بلیزارد قرار دادن آن‌ها در گیم‌پس است. سارا باند گفت: «ما می‌خواهیم وقتی آن‌ها به ما ملحق شدند، تا جایی که ممکن است عناوین بیشتری را از اکتیویژن بلیزارد در گیم‌پس قرار دهیم.»
 
ما مشابه این حرکت را پس از نهایی شدن خرید بتزدا دیدیم. در آن زمان مایکروسافت ده‌ها بازی از بتزدا را روی سرویس اشتراکی گیم‌پس عرضه کرد. البته، در حال حاضر مایکروسافت و ایکس‌باکس باید منتظر تأیید نهایی این خرید بزرگ ۷۰ میلیون دلاری در دادگاه باشند و پس از آن می‌توانند اهداف خود را با شفافیت بیشتری به ما نشان دهند.

​​