تلفن همراه

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: مخابرات زمین خورده است و در جنگ هستیم

ICTna.ir – مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: میزان هزینه نیروی انسانی نسبت به درآمد در شرکت مخابرات در سال ۱۴۰۰ به ۸۶ درصد رسیده است و این رقم در سایر اپراتورهای دنیا ۸، ۹ و ۱۴ درصد است.

Soltani.JPG

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مجید سلطانی در مراسم عملیات اجرایی توسعه فیبر نوری در استان قزوین با بیان این مطلب افزود: به عنوان مدیرعامل مخابرات، کسی نمی‌تواند از من بپرسد چرا کاری نمی‌کنید چون به این دلیل است و شرکت زمین خورده است و باید از درون و بیرون تلاش کنیم.

او با مقایسه روند درآمد عملیاتی و سود خالص تلفیق شرکت مخابرات ایران در سال ۱۳۹۰ و ۱۴۰۰ اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ درصد سود به درآمد ۲۷ درصد بوده است و در سال ۱۴۰۰ به هفت درصد رسید. همچنین سود خالص مخابرات در این ۱۰ سال ۹۲ درصد و درآمد عملیاتی ۷۳ درصد کاهش یافته است.

سلطانی افزود: کسی نمی‌تواند به من بگوید چرا کاری نمی‌کنی چون با عدد و رقم نشان دادم. ما در جنگ هستیم و نباید مایوس شویم.

او معتقد است: سیاست‌گذاری فعلی باید درست شود و اگر درست نشود، زنجیره و چرخ اقتصاد ICT کشور نمی‌تواند موفق شود.

به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، ۲۵ درصد ظرفیت صنعت ICT کشور در داخل کشور فعال است چون شرکت مخابرات ضعیف نگه داشته شد. این درحالیست که شرکت مخابرات ایران پیشران صنعت ICT کشور و پیشران شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه است.

سلطانی با اشاره به سهم هفت درصدی زیست بوم وابسته به اینترنت از تولید ناخالص ملی در فنلاند گفت: این رقم در ایران کمتر از یک درصد است و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از صنعت‌هایی است که همه باید پای کار بیایند و تاثیر مثبتی در اقتصاد خواهد داشت.

سلطانی، لحاظ نمودن سیاست‌های بالادستی مصرح در اقتصاد مقاونتی از سوی نهادهای تاثیرگذار، نهادینه‌سازی رویکرد دانش بنیان در صنعت بزرگ ارتباطات و فناوری اطلاعات و تفکر و اقدام جهادی از سوی همه تصمیم‌گیران و بازیگران صنعت و نهادینه‌سازی عملیات نقش‌آفرینی مردم در اقتصاد صنعت را از الزامات کارزار اقتصادی در نهضت توسعه فیبر نوری مخابرات عنوان کرد.


​​