تلفن همراه

عرضه تبلت‌های اپل با تراشه‌های جدید

منبع: همشهری آنلاین
آی‌پدهای جدید شرکت اپل مجهز به تراشه سیلیکونی M۲ هستند.
به گزارش وب‌سایت گیزموچاینا، شرکت اپل به تازگی از تراشه سیلیکونی M۲ رونمایی کرده است. این تراشه مدت‌ها است که در لپ‌تاپ‌های مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو به کار گرفته می‌شود. حالا اپل می‌گوید آماده استفاده از همین تراشه‌ها برای نسل بعدی تبلت‌های آیپد پرو خود است.
 
اپل آیپد پرو که امسال عرضه می‌شود، یک مدل ارتقا یافته از نسل فعلی آیپد پرو محسوب می‌شود که مجهز به تراشه اپل M۱ است و حالا نسل جدید با تجهیز به تراشه جدید M۲ عرضه خواهد شد.
 
طبق گزارش، آیپد پرو جدید مجهز به تراشه M۲ اپل سیلیکونی در سپتامبر یا اکتبر ماه (از شهریور تا دهم آبان) سال جاری به صورت رسمی عرضه می‌شود. به غیر از پردازنده جدید، تبلت جدید دارای ویژگی‌هایی دیگری نظیر شارژ بی‌سیم و همچنین سیستم دوربین جدید و ارتقا یافته خواهد بود.
 
در نهایت بنا به گزارش‌ها به نظر می‌آید ابعاد آیپد جدید تغییری نکند، اما به نظر می‌آید آیپدهایی که در سال بعد عرضه می‌شوند در ابعاد خود دچار تغییر و تحول بی‌سابقه‌ای شوند.
 
اخیراً فاش شده که آیپد پرویی که اواخر امسال یا در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود، در اندازه جدید صفحه نمایش ۱۴.۱ اینچی طراحی شده باشد و بدین ترتیب بزرگ‌ترین اندازه صفحه نمایش مدل‌های آیپد اپل خواهد بود. در حال حاضر، اپل آیپدهای پرو موجود در دو اندازه صفحه نمایش ۱۱ اینچی و ۱۲.۹ اینچی طراحی شده‌اند. انتظار می‌رود مدل جدید ۱۴.۱ اینچی دارای صفحه نمایش Mini-LED با فناوری ProMotion باشد.

​​