تلفن همراه

واتس‌اپ انتقال تاریخچه چت‌ها از اندروید به آیفون را ممکن کرد

منبع: دیجیاتو
واتس‌اپ که چندین ماه پیش امکان انتقال تاریخچه گفتگوها از آیفون به اندروید را فراهم کرده بود، حالا به کاربران اجازه می‌دهد که تاریخچه چت‌ها را از اندروید به آیفون منتقل کنند.
 
مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ در یک پست فیسبوکی چنین موضوعی را اعلام کرده که مسلما برای بسیاری از کاربران خبر خوشحال‌کننده‌ای است، چون انتقال تاریخچه چت‌ها میان سیستم عامل‌های مختلف یکی از درخواست‌های بزرگ کاربران بوده است.
 
در حقیقت امکان انتقال راحت تاریخچه گفتگو‌ها میان دو دستگاه اندرویدی یا آیفون وجود دارد، اما از اندروید به آیفون یا برعکس کار چندان راحتی نبود.
 
انتقال تاریخچه چت‌های واتس‌اپ از اندروید به آیفون
اگرچه واتس‌اپ امکان انتقال گفتگوها میان دو سیستم عامل محبوب بازار را به کاربران می‌دهد، اما این ویژگی محدودیت‌هایی هم دارد. این فرایند تنها روی آیفون‌های جدید یا آیفون‌هایی که ریست فکتوری شده‌اند، قابل استفاده است.
علاوه بر این، برای انتقال گفتگوها باید از اپ اندرویدی Move to iOS استفاده کنید؛ برنامه‌ای که تا به امروز امکان انتقال مخاطبین، رویدادهای تقویم، پیامک‌ها و موارد دیگر را فراهم کرده است.
 
برای انتقال تاریخچه چت‌ها، باید در هنگان راه‌اندازی آیفون گزینه «Move data from Android» را انتخاب کرده و سپس دستورالعمل اپ اندرویدی Move to iOS را دنبال کنید. زمانی که آیفون بطور کامل راه‌اندازی شد، برنامه واتس‌اپ را باز کرده و با شماره تلفن یکسان وارد حساب خود شوید. حالا باید چت‌های واتس‌اپ در اندروید، در آیفون ظاهر شوند.
 
برای انتقال چت‌ها برای دستگاه اندرویدی با اندروید 5 و نسخه‌های جدیدتر داشته باشید و آیفون هم باید مجهز به iOS 15.5 باشد.

​​