فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات خبر داد؛ اتصال ۱۷۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات

منبع: ایسنا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در ۸ ماه گذشته ۱۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم که بر این اساس بیش از ۸۶ درصد روستاهای کشور به این شبکه متصل هستند.
عیسی زارعی‌‍پور که به همراه هیئت دولت به استان اصفهان سفر کرده است، پنجشنبه،۲۶ خرداد در حاشیه سفر خود به شهرستان نائین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز به همراه مدیران استانی در جریان مشکلات شهرستان نائین قرار گرفتیم و با توجه به اینکه گره‌ها و مشکلات شهرستان‌ها از قبل به شکل تخصصی احصا شده است بسیاری از این نواقص در مصوبات سفر رئیس جمهوری ذکر می‌شود و موارد ذکر نشده را در هیئت دولت مورد پیگیری قرار می‌دهیم.
 
وی افزود: برنامه اصلی دولت در دور اول سفرهای استانی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است تا در دور بعد سفرها پروژه‌های جدید برای توسعه شهرها و روستاها تعریف شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به روستاهایی که به شبکه ارتباطی متصل شده‌اند اشاره و تصریح کرد: در ۸ ماه گذشته ۱۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم که بر این اساس بیش از ۸۶ درصد روستاهای کشور به این شبکه متصل هستند و از خدماتی که روی شبکه وجود دارد به خوبی می‌توانند استفاده کنند.
 
زارعی‌پور با بیان اینکه روز به روز سرعت اینترنت در حال افزایش است، گفت: مسئله سرعت اینترنت تنها با توسعه ارتباطات ثابتِ مبتنی بر فیبر نوری حل می‌شود که یک پروژه میان مدت و بلند مدت بوده که از قبل آغاز شده است. پروژه فیبر نوری کسب و کارهای منازل در دستور کار بوده و تا کنون یک‌میلیون پورت فیبر نوری در کشور راه‌اندازی شده است که طبق برنامه‌ریزی‌هایی که کردیم پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان کار دولت سیزدهم پوشش ۲۰ میلیونی ایجاد کنیم که بر این اساس در صورت تمایلِ مردم، ۲۰ میلیون خانوار کشور می‌توانند از فیبر نوری استفاده کنند که در این صورت سرعت اینترنت ۱۰۰ برابر بیشتر می‌شود.

​​