فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: در دولت سیزدهم تاکنون ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‏‌اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان نایین خبر داد که در دولت سیزدهم و در این مدت کوتاه ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابتدای سفر استانی به اصفهان، به نمایندگی از هیات وزیران ابتدا به شهرستان نایین رفت و در بدو ورود به این شهرستان از بیمارستان در حال احداث افضلیان و سپس از CNG مادر و طرح ساماندهی گلزار شهدای نایین بازدید کرد.
 
وی در ادامه و در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار، امام جمعه، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران محلی، پس از استماع گزارشات ارایه شده با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم تقریبا هر هفته یک سفر استانی در دستور کار دارد گفت: برخی به اشتباه گمان می‌کنند که تصمیمات در شورای اداری استان‌ها و یا شهرستان‌ها خلع الساعه است؛ در حالی که برای انجام هریک از این سفرهایی از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌شود و از قبل هیات‌های اجرایی برای بررسی مصوبات مورد نیاز سفر به استان‌ها و شهرستان‌ها سفر می‌کنند و در نهایت در جلسات کارشناسی با حضور وزرا این مصوبات تهیه می‌شود‌.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه دولت در دور نخست سفرهای استانی گفت: برنامه دولت در دور نخست سفرهای استانی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است. در دورهای بعدی این سفرها حتما برای پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای برنامه‌ریزی خواهد شد.
زارع‌پور با بیان اینکه دولت با تمام وجود برای رفع مشکلات مردم شبانه‌روزی تلاش می‌کند گفت: با این حال باید توجه داشت برخی از مشکلات ریشه‌ای هستند و رفع آن نیازمند زمان است ولی دولت برای کوتاه کردن این زمان و رفع مشکلات ریشه‌ای هم عزم جدی دارد.
 
وی با اشاره به برخی از مشکلات از جمله کنترل بیماری کرونا با تامین و تولید واکسن گفت: کنترل بیماری کرونا و به حداقل رساندن تلفات ناشی از این بیماری از طریق تامین و تولید واکسن دستاورد کوچکی نیست.
وزیر ارتباطات افزود: در حوزه‌های دیگر هم دولت دستاوردهای خوبی داشته است از جمله در حوزه فروش نفت که در ماه‌های اخیر تولید و فروش نفت افزایش قابل توجهی داشته است و یا سوآپ گازی به ترکمنستان که از مدت‌ها پیش متوقف شده بود که دوباره آغاز شده است. 
 
وزیر ارتباطات با اشاره به حوزه کاری خود در وزارت ارتباطات نیز گفت: در حوزه ارتباطات، در دولت سیزدهم و در این مدت کوتاه تاکنون ۱۷۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند. همچنین برای افزایش سرعت و کیفیت شبکه ارتباطی پروژه بزرگ و ملی فیبر‌نوری را کلید زده‌ایم که تاکنون یک میلیون پرت هم راه اندازی شده است.
 
وی افزود: در حوزه فضایی هم در این دولت پس از یک دهه وقفه جلسه شورای عالی فضایی تشکیل شد و توانسته‌‌ایم  به توفیقات قابل توجهی دست پیدا کنیم و اکنون با افتخار می‌توانیم عنوان کنیم که چرخه کامل صنعت فضایی شامل ساخت و پرتاب ماهواره و بهره‌برداری از داده‌های فضایی را بدست آورده‌ایم.
عیسی زارع‌پور پیش از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان نایین، در منزل خانواده قدرت‌اله و محمود هرمز نصیری از شهدای دفاع مقدس حضور پیدا کرد و از ایثارگری‌ها، صبر و بردباری این خانواده شهید قدردانى کرد.

​​