تلفن همراه

درخواست برای شارژر استاندارد در آمریکا

منبع: ایسنا
سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای به وزیر بازرگانی این کشور خواستار طراحی یک استراتژی جامع برای تعیین یک استاندارد شارژ مشترک شدند.
تنها چند روز پس از این که اتحادیه اروپا یک شارژر استاندارد مشترک را برای دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل جدید تا سال ۲۰۲۴ الزامی کرد، اِد مارکی، الیزابت وارن و برنی سندرز، سناتورهای آمریکایی نامه‌ای به جینا ریموندو، وزیر بازرگانی این کشور ارسال کرده و از وی خواستند یک استراتژی جامع برای شارژ استاندارد مشترک طراحی شود. این سناتورهای آمریکایی اعلام کردند اتحادیه اروپا با یکسان سازی شارژرها، در جهت منافع عمومی عمل کرده است و آمریکا باید این حرکت را دنبال کند تا تاثیر زیست محیطی شارژرها را کاهش داده و راحتی کاربران را بهبود دهد.
 
استدلال سیاستمداران آمریکایی تا حدود زیادی در موضع اتحادیه اروپا منعکس شده است. یک شارژر استاندارد، به کاهش زباله الکترونیکی کمک می‌کند زیرا به افراد اجازه می‌دهد از کابلهای شارژ و آداپتورهایی که در اختیار دارند برای دستگاه‌های جدید استفاده کنند. همچنین به مصرف کنندگان کمک می‌کند با عدم نیاز به خرید شارژرهای جدید، در هزینه‌ها صرفه جویی صرفه جویی کنند. این اقدام مانع از این می‌شود که شرکتها مصرف‌کنندگان را مجبور کنند از کابلهای شارژ اختصاصی آنها که قدیمی شده‌اند، استفاده کنند.
 
ریموندو هنوز به این نامه پاسخ نداده است. سناتورهای آمریکایی به کابل یو اس بی نوع سی به عنوان استاندارد اشاره نکردند اما احتمالا این نوع کابل، گزینه اصلی خواهد بود. اتحادیه اروپا اعلام کرده است از پاییز سال ۲۰۲۴ کابل شارژ یو اس بی نوع سی، به پورت شارژ یکسان برای همه تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و دوربین‌ها در اتحادیه اروپا تبدیل خواهد شد.
 
بعضی از شرکتها مدتها با استانداردهای شارژر مخالفت کرده‌اند. اپل یکی از اصلی‌ترین مخالفان این استاندارد بوده و مدعی شده است یک شارژر یکسان با محدود کردن پتانسیل پیشرفتهای فنی، به نوآوری آسیب خواهد زد و با وادار کردن کاربران این شرکت به تعویض کابل لایتنینگ، کاهش زباله الکترونیکی را در واقع بی‌اثر می‌کند. برندهایی مانند اپل گزینه چندانی ندارند اما با توجه به اقدام اتحادیه اروپا، اگر آمریکا تصمیم مشابهی بگیرد، این اجبار را برای آنها تشدید می‌کند.
 
بر اساس گزارش وب سایت انگجت، شایع شده است که اپل روی یک آیفون با پورت شارژ یو اس بی نوع سی کار می‌کند که ممکن است سال میلادی آینده عرضه شود.

​​