فناوری اطلاعات

رونمایی از محصولات منتخب شرکت‌های فناور در مشهد مقدس

با حضورمعاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، و رؤسای سازمان های آموزش فنی و حرفه ای و نظام صنفی رایانه ای کشور، از محصولات منتخب شرکت‌های فناور پارک فاوا در مشهد رونمایی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان‌رضوی، با حضور سید محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران کشوری و استانی، از محصولات منتخب شرکت‌های فناور پارک فاوا واقع در ساختمان اقتصاد دیجیتال استان خراسان‌رضوی رونمایی شد.
آقا میری ضمن بازدید از محصولات شرکت های فناور، با پیشرفت‌های بخش فناوری و نوآوری در حوزه کسب‌وکارهای نوپا و ظرفیت‌های ایجاد شده توسط شرکت‌های عضو پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات خراسان رضوی آشنا و بر لزوم حمایت همه جانبه از فعالیت‌های کارآفرین و دانش‌بنیان در راستای تحقق شعار سال تاکید کرد.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه فناوری اطلاعات، اولویت اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را پیشرفت شبکه ملی اطلاعات معرفی کرد و سه محور توسعه صادرات فناوری اطلاعات، گسترش فناوری در دیگر صنایع و بومی‌سازی خدمات و محصولات حوزه فناوری اطلاعات را از اولویت‌های حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست.
 
بر اساس این گزارش، پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد با سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از سال 1397 در محل ساختمان پست ‏بانک این استان، آغاز به کار کرد؛ این ساختمان با زیربنایی 3000 متر مربع و در 10 طبقه به صورت کامل در اختیار شرکت‌‏های عضو قرار داشته و در حال حاضر، شش شرکت فناور در این سایت فعالیت دارند.

​​