فناوری اطلاعات

صدای دختر ایلان ماسک هم درآمد

منبع: دیجی کالا مگ
به نظر می‌رسد حتی دختر ایلان ماسک هم از رفتارهای او به ستوه آمده و به دادگاه گفته که نمی‌خواهد هیچ پیوندی با او داشته باشد.
Elon.jpg
به نقل از وب‌سایت CNN، ظاهرا یکی از فرزندان ایلان ماسک که تراجنسیتی نیز هست، درخواستی را به دادگاه ارسال می‌کند مبنی بر اینکه با نام خانوادگی و جنسیت جدید او موافقت کند. او در درخواست خود به این موضوع نیز صراحتا اشاره کرده که نمی‌خواهد به هیچ شکل و صورتی، پیوندی با پدر مشهور و ثروتمند خود، ایلان ماسک، داشته باشد. درخواست تغییر نام و گواهی تولد جدید این فرد که نشان‌دهنده‌ی هویت جنسی جدید او نیز هست، در ماه آوریل به دادگاه عالی لوس‌آنجلس در سانتا مونیکا ارسال شد و ظاهرا جمعه‌ی پیش رو هم به آن پاسخ داده می‌شود.
 
اوایل امسال، «خاویر الکساندر ماسک» یکی از هفت فرزند ایلان ماسک، رسما ۱۸ ساله شد و توانست رسما درخواستی را مبنی بر تغییر نام خانوادگی خود به دادگاه ارسال کند. او می‌خواهد نامش به «ویویان جنا ویلسون» تغییر پیدا کند. ویلسون، نام خانوادگی مادر او، جاستین ویلسون» است که در واقع همسر سابق و مادر پنج فرزند از هفت فرزند ماسک به حساب می‌آید که در سال ۲۰۰۸ از او جدا شد. اما فکر می‌کنید دلیل این خشم و عصبانیت او از پدرش که ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس هم هست چه بوده؟
 
ظاهرا دختر ایلان ماسک از دادگاه می‌خواهد که با تغییر جنسیت او از مرد به زن موافقت کند و این موضوع را با صدور گواهی تولد جدید به رسمیت بشناسد. حال این موضوع چه ارتباطی با خشمگین شدن از ماسک دارد، بر می‌گردد به توییت‌هایی که ماسک علیه تراجنسیتی‌ها منتشر می‌کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، ماسک با این موضوع مشکل دارد و حتی گفته می‌شود که از حزب جمهوری‌خواه و تلاش آن برای محدود کردن حقوق تراجنسیتی‌ها دفاع کرده است. این موضوع ظاهرا به مذاق فرزندش خوش نیامد تا تصمیم بگیرد ارتباطش را با ماسک قطع کند.
 
البته ماسک بارها اعلام کرده که تمام فرزندانش را به یک اندازه دوست دارد و هیچ مشکلی هم با تراجنسیتی‌ها ندارد و اتفاقا شرکت‌هایش بهترین محیط کار برای افراد این‌چنینی به حساب می‌آیند. اما با این حال در عمل می‌بینیم که اتفاقی کاملا عکس این موضوع رخ داده است. قرار است جمعه‌ی همین هفته به درخواست فرزند ماسک پاسخ داده شود. ویویان و مادرش هم هنوز هیچ پاسخی به پرسش‌های متعددی که راجع به این موضوع مطرح می‌شود نداده‌اند.

​​