رگولاتوری

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با همتای عراقی دیدار کرد

با هدف بررسی همکاری‌های مشترک در خصوص هوشمندسازی و تحول دیجیتال مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با همتای عراقی دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از شرکت ملی پست، محمود لیائی مدیرعامل شرکت ملی پست با همراهی حسن عمیدی سرپرست دفتر امور پست بین‌الملل در جریان سفر به کشور عراق ضمن بازدید از پست عراق با رئیس پست این کشور دیدار کرد.
اعلام آمادگی شرکت ملی پست ایران و پست عراق برای همکاری مشترک در خصوص هوشمندسازی و تحول دیجیتال و همچنین انتقال تجربیات بین دو کشور در این حوزه از جمله مواردی بود که در این دیدار مورد بحث قرار گرفت.
 
همکاری‌های مشترک در مورد فعالیت‌های پستی بین دو کشور، ساخت پلتفرم‌های مشترک بین ایران و عراق، ارتقای تجارت الکترونیک، تشکیل کارگروه مشترک همکاری برای پیشبرد پروژه جی نف از جمله موصوعات مورد گفت‌وگو در این نشست بود.
انتشار تمبر مشترک دو کشور و برگزاری نمایشگاه مشترک تمبر نیز از دیگر موضوعاتی بود که مورد تایید دو طرف قرارگرفت و مقرر شد در سفر وزیر ارتباطات عراق به ایران از تمبر مشترک دو کشور رونمایی شود.
گفتنی است در جریان این بازدید تمبر یادبود سردار سلیمانی به رئیس پست عراق اهداء شد.
 
لیائی در بدو ورود به بغداد در محل شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حاضر و ضمن ادای احترام به مقام والای این شهید بزرگوار و ارزش های انقلاب اسلامی، یاد و خاطره سردار دلها را گرامی داشت.
جلسه با سفیر ایران در عراق و برگزاری کارگروه های مشترک بین دو کشور از اقداماتی است که در روزهای آتی برگزار خواهد شد.

​​