تلفن همراه

بتای رابط کاربری One UI 5.0 تیر ماه امسال منتشر می‌شود

منبع: دیجی کالا مگ
اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد ماه آینده (جولای) بتای رابط کاربری One UI 5.0 را رسما برای کاربران واجد شرایط خود عرضه کند.
سامسونگ قصد دارد همزمان با عرضه‌ی رسمی اندروید ۱۳، رابط کاربری One UI 5.0 خود را هم برای گوشی‌هایش منتشر کند. این اتفاق به احتمال بسیار فراوان در ماه اکتبر رخ خواهد داد ولی چون هر سال شرکت کره‌ای، نسخه‌ی بتای این رابط را هم برای کاربران منتشر می‌کند، این‌بار هم همین قصد را دارد و می‌خواهد ماه آینده، نسخه‌ی بتای One UI 5.0 را در دسترس قرار دهد.
 
نسخه‌ی بتای رابط کاربری مورد انتظار سامسونگ در اختیار تمام کاربران قرار نخواهد گرفت و فقط آن دسته افرادی که واجد شرایط هستند، می‌توانند آن را دریافت کنند. کاربرانی که برای دریافت این آپدیت ثبت نام کرده‌اند، در هفته‌ی سوم جولای می‌توانند رابط مورد انتظار را در نسخه‌ی بتا دریافت کنند.
 
One UI 5.0 در ابتدا برای گوشی‌های سری گلکسی S22 منتشر خواهد شد و شاید شرکت کره‌ای بعدها آن را برای محصولات دیگر هم در دسترس قرار دهد. اما به صورت رسمی، از ماه اکتبر امسال روند انتشار این آپدیت برای تمام گوشی‌های شرکت کره‌ای آغاز خواهد شد.
 
سامسونگ اگر ماه آینده، بتای رابط کاربری خود را عرضه کند، از برنامه‌ی سال گذشته‌ی خود پیش خواهد افتاد. سال قبل اندروید ۱۲ خیلی زود برای گوشی‌های سامسونگ عرضه شد و کاربران را شگفت‌زده کرد. حال امسال اگر این روند زودتر هم آغاز شود، سامسونگ در این زمینه رکورددار خواهد شد.
 
سال گذشته نسخه‌ی بتای رابط کاربری سامسونگ در ماه سپتامبر برای کاربران گوشی‌های سری گلکسی S21 منتشر شد و به صورت رسمی هم در ماه نوامبر در دسترس قرار گرفت. حال اگر جولای به عنوان ماه عرضه‌ی نسخه‌ی بتای One UI 5.0 در نظر گرفته شود، به احتمال زیاد در ماه اکتبر که خود گوگل احتمالا همان حوالی، نسخه‌ی رسمی اندروید ۱۳ را منتشر می‌کند، شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی One UI 5.0 خواهیم بود.
 
سامسونگ همزمان با عرضه‌ی رسمی گوشی‌های سری گلکسی S22، اعلام کرد که می‌خواهد به مدت چهار سال از گوشی‌های جدید خود پشتیبانی کند. این یعنی در اکتبر پیش رو، سری گلکسی S22 نخستین آپدیت عمده‌ی خود را دریافت خواهد کرد.

​​