لبه تکنولوژی

زمان تقریبی مأموریت ماه‌نورد «آرتمیس ۱» اعلام شد

منبع: مهر
ناسا پس از آزمایش موفقیت‌آمیز سیستم سوخت‌رسان موشک اس ال اس در ۲۰ ژوئن قصد دارد مأموریت ماه‌نورد آرتمیس ۱ را به سرانجام برساند.
به گزارش آرس تکنیکا، جیم فری، مدیر برنامه توسعه سیستم‌های اکتشافی ناسا، اعلام کرد این هفته ناسا بازه زمانی ۲۳ آگوست تا ۶ سپتامبر را برای پرتاب آرتمیس ۱ در نظر گرفته است. زیرا هفته گذشته این طرح پیشرفت مناسبی داشته است.
 
ناسا اخیراً اعلام کرده بود به دنبال آزمایش موفقیت‌آمیز سیستم سوخت‌رسان موشک اس ال اس بازه زمانی بین ۲۶ ژوئیه و ۱۰ آگوست را برای پرتاب آرتمیس ۱ در نظر گرفته است. اما حالا این بازه زمانی تغییر کرده است.
 
قبل از شروع پرواز، تکنسین‌ها باید آماده سازی نهایی راکت آن را انجام دهند. ناسا از اول جولای سیستم سوخت‌رسان موشک اس ال اس را به ساختمان مونتاژ مرکز فضایی کندی منتقل کرد تا برای به‌روزرسانی آن اقدام شود. قرار است بعد از آماده سازی آرتمیس ۱ از آن برای حمل یک ماژول ویژه موسوم به اوریون به مدار ماه استفاده شود تا مشخص شود چنین مأموریتی چگونه بر روی بدن انسان تأثیر می‌گذارد.
 
در مرحله بعدی آرتمیس ۲ چهار فضانورد را به مدار ماه خواهد برد تا در نهایت آنها برای مدتی طولانی بر روی تنها قمر زمین مستقر شوند. انتظار می‌رود این مأموریت در نیمه دوم دهه حاضر انجام شود.

​​