تلفن همراه

گجت

July 10, 2022
16:31 یکشنبه، 19ام تیرماه 1401
کد خبر: 137397

حق امتیاز جدید اپل برای جلوگیری از تصادف کاربر در جاده

اپل حق امتیاز اختراع جدیدی ثبت کرده که به نظر می رسد به ایرپاد قابلیتی می دهد تا از تصادف کاربر در خیابان جلوگیری کند یا حتی ضربان قلب وی را رصد کند.
 
به گزارش گیزموچاینا، اخیراً بحث و گفتگوهای زیادی درباره نسل آینده ایربادهای اپل به نام «آیرپاد پر و۲» به وجود آمده است. پیش بینی می شود این گجت در سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.
 
از سوی دیگر شایعاتی درباره ارتقای ایرپاد و افزودن قابلیت هایی مانند رصد ضربان قلب به آن نیز وجود دارد. در همین راستا نشریه اسلش گیر در گزارشی از ثبت حق امتیاز اختراع جدید اپل خبر داده است. ایرپادهای نسل آتی با کمک این فناوری از تصادف کاربر در جاده ها یا محل های ساخت و ساز پر سروصدا اجتناب کنند.
 
در حق امتیاز اختراع اپل به یک سیستم صوتی پس زمینه ای اشاره شده که به طور خودکار میزان صوت را طوری تنظیم می کند تا کاربر بتواند سروصداهای مهم اطراف مانند آژیر خطر و بوق خودروها را بشنود.
سیستم سروصدای پس زمینه به خصوص می تواند مسیر حرکت کاربر و سرعت را با استفاده از داده های جی پی اس و حسگرهای آیفون یا اپل واچ کاربر جمع آوری کند. به عنوان مثال داده های جی پی اس نشان می دهد کاربر نزدیک یک تقاطع شلوغ است. اما از آنجا که کاربر ایرپادهایش را در گوشش گذاشته ممکن است نتواند هنگام گذر از تقاطع سروصدای اطراف را بشنود.
 
ایرپاد به طور خودکار میزان صدا را پایین می آورد یا احتمالاً پخش موسیقی را قطع می کند تا کاربر متوجه ترافیک اطراف شود. یا هنگامیکه داده ها حاکی از آن باشند که کاربر در کنار جاده راه می رود، ایرپاد فقط صدای موسیقی یا محتوا را در یک گوش کاربر که به سمت جاده است، کاهش می دهد.
 
به طور دقیق تر اگر جاده در سمت چپ کاربر باشد، به طور خودکار فقط صدای گوشی چپ ایرپاد کاهش می یابد. به این ترتیب تضمین می شود که کاربر سروصدای اطراف را می شنود.
 
به طور همزمان وقتی که ایرپاد و حسگرهای دیگر داده های خاصی را ردیابی می کنند، سیستم صوتی زنگ هشدار ذخیره شده روی آیفون یا اپل واچ را پخش می کند تا کاربر را مطلع کند.
 
طبق اطلاعات موجود در حق امتیاز اختراع، صدای ایرپاد را می توان کم کرد یا در برخی مواقع قطع کرد تا کاربر بتواند در محیط های خطرناک، شغلی یا واحدهای آموزشی تمرکز کند.
 
همچنین در ایرپاد یک حسگر خاص به کار می رود تا با حسگرهای موجود در آیفون یا اپل واچ به طور هماهنگ کار و وضعیت قفسه سینه کاربر را صد کند. البته باید اشاره کرد در حق امتیاز به طور خاص به ایرپاد اشاره نشده بلکه به یک گجت پوشیدنی صوتی مورد نظر بوده است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.