فناوری اطلاعات

درگیری چین و تایوان به دنیای فناوری رسید

منبع: فارس
مقامات قضایی تایوان روز جمعه یک تامین‌کننده چینی ملزومات سخت افزاری اپل را به سرقت اسرار تجاری از یک شرکت تامین‌کننده تایوانی و شکار غیرقانونی نیروی کار آن متهم کردند.
به گزارش رویترز، تایوان مدعی است یک شرکت چینی ضمن سرقت اسرار تجاری موسسه ای تایوانی تلاش کرده از این اطلاعات برای دریافت سفارش‌های شرکت آمریکایی اپل استفاده کند. در جریان رسیدگی به این پرونده ۱۴ نفر به تخلف متهم شده اند.
 
تایوان مدعی است تلاش‌های خود را برای توقف فعالیت‌های مخفیانه و غیرقانونی شرکت‌های چینی برای سرقت دانش افزایش داده است، زیرا تایپه چنین اقداماتی را تهدیدی برای ارتقای توانمندی خود در حوزه فناوری می‌داند.
 
مقامات قضایی تایوان پس از یک سال و نیم تحقیق دریافتند که شرکت چینی «Luxshare Precision Industry Co Ltd» رقیب تایوانی خود «Catcher Technology Co Ltd» را هدف قرار داده است تا به بخشی از زنجیره تولید اپل برای برنده شدن سفارشات این شرکت مبدل شود.
 
آنان در بیانیه ای اعلام کردند Luxshare اعضای گروه تحقیق و توسعه Catcher در چین را با وعده دستمزدهای بالا فریب داد و اسرار تجاری این شرکت تایوانی را به دست آورد و باعث تحمیل زیان بزرگ به آن شد.

​​