امنیت

فناوری اطلاعات

July 17, 2022
18:51 یکشنبه، 26ام تیرماه 1401
کد خبر: 137585

قانون جدید انگلیس ساختمان های امنیتی را در معرض خطر قرار می دهد

روسای پلیس انگلیس هشدار داده اند قانون جدید که اجازه ورود به شرکت های ارتباطاتی خارجی به ساختمان ها را می دهد برخی از حساس ترین ساختمان های کشور را در معرض ریسک های بزرگ امنیتی قرار می دهد.
به گزارش تلگراف، روسای پلیس انگلیس هشدار داده اند یک قانون جدید برخی از حساس ترین ساختمان های این کشور را در معرض ریسک های بزرگ امنیتی قرار می دهد زیرا به شرکت های ارتباطاتی خارجی اجازه ورود به ساختمان های مذکور را می دهد.
 
پلیس متروپولیتن به وزرای دولت انگلیس اعلام کرده لایحه ارائه شده توسط نادین دوریس (وزیر فرهنگ) به طور قانونی به شرکت های ارتباطاتی اجازه می دهد به ساختمان هایی مانند «نیواسکاتلندیارد» دسترسی داشته باشند. اکنون بیم آن وجود دارد که چنین تغییراتی ساختمان های سازمان های اطلاعاتی MI۵ و MI۶ را در معرض چنین خطری قرار دهد.
 
روسای پلیس مکررا درباره این قانون ابراز نگرانی کرده اند. آنها معتقد هستند چنین قانونی به شرکت ها اجازه می دهد تا برای نصب تجهیزات مخابراتی در محل،‌ وارد ساختمان هایی مانند مقر پلیس لندن شوند.
 
به گفته منابع آگاه با تصویب این لایحه شرکت های مخابراتی مختلف از جمله موسسات متعلق به دولت های متخاصم (مانند چین) نیز می توانند وارد ساختمان های حساس شوند.
 
در حال حاضر دولت انگلیس مشغول حذف تجهیزات اینترنت ۵G شرکت های چینی از زیرساخت ارتباطات خود است زیرا نگرانی هایی درباره سواستفاده از این تجهیزات برای خرابکاری یا ایجاد اختلال در شبکه زیرساخت کشور وجود دارد.
 
در این میان وزرای کابینه دولت بدون توجه به نگرانی های ذکر شده، سعی در تصویب لایحه «امنیت محصول و زیرساخت ارتباطات» داشته اند. این لایحه در ماه می در مجلس عوام تصویب شد و قرار است به زودی به قانون تبدیل شود.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.