فناوری اطلاعات

شباهت عجیب شخصیت شرور فیلم Jurassic World: Dominion به تیم کوک، مدیرعامل اپل

منبع: زومیت
دکتر لوئیس داجسون، شخصیت منفی اصلی فیلم Jurassic World: Dominion، به طرز عجیبی شبیه تیم کوک است. حتی مقر اصلی شرکت تحت مدیریت داجسون نیز به اپل پارک شباهت دارد.
جدیدترین قسمت از فیلم‌های مجموعه‌ی دنیای ژوراسیک که در هفته‌های اخیر در سینماها اکران شده، حاوی نکته‌ی جالبی است که احتمالاً همه‌ی بیننده‌ها متوجه آن نشده‌اند. شخصیت منفی اصلی این فیلم در کمال تعجب به مدیرعامل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری‌محور دنیا شبیه است.
 
فیلم‌های مجموعه‌ی دنیای ژوراسیک داستان دنیایی را روایت می‌کنند که دانشمندان با اتکا بر ژنتیک توانسته‌اند دایناسورها را به زندگی برگردانند. در قسمت‌های اول و دوم فیلم دنیای ژوراسیک اتفاقات متعددی بین انسان‌ها و دایناسورها رخ داد و در نهایت دایناسورها توانستند به شهرهای مدرن راه پیدا کنند.
 
قسمت سوم فیلم که Jurassic World Dominion نام دارد طولانی‌ترین فیلم از مجموعه‌ی دنیای ژوراسیک است و داستان شخصیت‌های قبلی را در دنیایی که انسان و دایناسور مجبور به هم‌زیستی شده‌اند، دنبال می‌‌کند.
 
تولیدکنندگان Jurassic World Dominion شرکت جدیدی به نام بایوسن در این فیلم معرفی کرده‌اند که وظیفه‌ی جمع‌آوری دایناسورها و انتقال آن‌ها به جزیره‌ای دور افتاده را برعهده گرفته است. همان‌طورکه تا قبل از اکران رسمی فیلم مشخص شده بود، بایوسن برخی اهداف منفی در سر دارد و مدیرعامل آن عملاً شخصیت شرور اصلی فیلم محسوب می‌شود.
نکته‌ی تعجب‌برانگیز این است که دکتر لوئیس داجسون، مدیرعامل شرکت بایوسن، شباهت‌های فراوانی به تیم کوک، مدیرعامل اپل دارد. این شباهت صرفاً به ظاهر خلاصه نمی‌شود و رفتارهای مدیرعامل بایوسن نیز تا حدی تداعی‌کننده‌ی تیم کوک است. حتی طرز صحبت این دو نیز به هم شباهت دارد.
داستان از آن‌جایی جالب‌تر می‌شود که نمایی از مقر اصلی شرکت بایوسن را می‌بینیم. ساختمان مرکزی این شرکت نیز تا حد زیادی شبیه اپل پارک است.
 
کاربران در توییتر به شباهت عجیب بین لوئیس داجسون و تیم کوک واکنش نشان داده‌اند. فردی در توییتر ضمن اشاره به شباهت بین این دو می‌گوید اگر او سازنده‌ی فیلم بود، به جای تیم کوک، داجسون را شبیه به مارک زاکربرگ می‌کرد. فردی دیگر می‌نویسد: «تیم کوک شخصیت منفی اصلی در فیلم Jurassic World Dominion است.»
 
یک کاربر توییتری دیگر با منشن کردن تیم کوک در توییتر، خطاب به او نوشته: «سلام تیم کوک، بازی شما در فیلم جدید Jurassic World Dominion واقعاً خوب بود. امیدوارم شما را بعداً در فیلم‌های بیشتری ببینم.»
 
Jurassic World Dominion با وجود فروش نسبتاً خوب نتوانسته نظر منتقدان را به خود جلب کند. این فیلم که به‌دلیل دنیاگیری ویروس کرونا با یک‌سری مشکلات در مسیر تولید مواجه شد، شامل بازیگرانی نظیر کریس پرت، برایس دالاس هاوارد، جف گلدبلوم و سم نیل است.
 
نسخه‌ی باکیفیت فیلم جدید دنیای ژوراسیک به‌تازگی دردسترس قرار گرفته است.

​​