امنیت

فناوری اطلاعات

July 20, 2022
12:16 چهارشنبه، 29ام تیرماه 1401
کد خبر: 137665

آسیب پذیری در وب سرور APACHE

وب سرور آپاچی در نسخه 2.4.53 و نسخه‌های قبل از آن، دارای یک آسیب‌پذیری بحرانی (9.1 از10) می‌باشد.
 
منشأ این آسیب‌پذیری تابع ap_strcmp_match() می‌باشد. در صورتی که در فراخوانی این تابع، پارامترهای ورودی، بسیار بزرگ باشند، سرریز عدد صحیح اتفاق می‌افتد که به نوبه‌ی خود، منجر به آسیب‌پذیری "خواندن خارج از محدوده " می‌شود. اگر چه هیچ کد توزیع شده با سرور httpd را نمی‌توان مجبور به این فراخوانی کرد، با این حال، ماژول‌های third-party یا اسکریپت‌های Lua که از تابع ap_strcmp_match() استفاده می‌کنند، به طور بالقوه می‌توانند تحت تأثیر این آسیب‌پذیری قرار گیرند.
جدول زیر مشخصات آسیب‌پذیری را نشان می‌دهد:
590-62d794a8de699.png
برای رفع آسیب‌پذیری، نسخه‌های آسیب‌پذیری را به 2.4.54 ارتقا دهید.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.