اپراتورها

تلفن همراه

August 15, 2022
22:22 دوشنبه، 24ام مردادماه 1401
کد خبر: 138318

ایرانسل صدرنشین سرعت اینترنت موبایل 4G

ICTna.ir – مقایسه سرعت انتقال داده مشترکان تلفن همراه ایران در فناوری نسل چهارم طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ حاکی از آن است که ایرانسل با متوسط سرعت ۱۲.۵ مگابیت بر ثانیه در صدر جدول رقابت با همراه اول و رایتل بر سر سرعت اینترنت قرار دارد.

operators mobile logo.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت ارتباطات در ایران مشخص شد رایتل با سرعت ۱۲.۲ مگابیت بر ثانیه در جایگاه دوم و همراه اول با سرعت ۹.۳ مگابیت بر ثانیه در رده سوم قرار دارد.

این درحالی است که در مقایسه سرعت انتقال داده مشترکین در نسل سوم، همراه اول با سرعت ۴.۱ مگابیت بر ثانیه وضعیت بهتری دارد و پس از آن رایتل با سرعت دانلود ۲.۵ مگابیت و ایرانسل با سرعت دانلود ۲.۴ قرار دارند.

همچنین میزان قطعی سرویس اینترنت نسل سوم همراه اول ۰.۱۵ درصد و اینترنت نسل چهارم آن ۰.۱۴ درصد، میزان قطعی سرویس اینترنت نسل سوم ایرانسل ۰.۲ درصد و نسل چهارم آن ۰.۱۶ درصد و میزان قطعی سرویس اینترنت نسل سوم رایتل ۰.۵ درصد و نسل چهارم آن ۰.۰۳ درصد است.

در همین حال، متوسط میزان موفقیت برقراری اینترنت در شبکه همراه اول ۹۹.۶ درصد، در شبکه ایرانسل ۹۸.۸ درصد و در شبکه رایتل ۹۹.۷ درصد بوده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.