تلفن همراه

وان پلاس هدفون ۳/۵ میلی‌متری خود با نام Nord Wired را عرضه کرد

منبع: زومیت
درحالی‌که هدفون‌های بهره‌مند از جک ۳/۵ میلی‌متری در حال انقراض هستند، وان پلاس محصول جدیدش را با این فناوری روانه‌ی بازار کرد.
وان پلاس هدفون ۳/۵ میلی‌متری Nord Wired را در وب‌سایت خود رونمایی و عرضه کرد. همان‌گونه که از نام این محصول مشخص است، هدفون مذکور از جک ۳/۵ میلی‌متری بهره می‌برد که می‌تواند با بعضی از گوشی‌های جدید شرکت وان پلاس با نام مشابه به‌کار گرفته شود. هدوفن جدید وان پلاس همچون برخی دیگر از محصولات صوتی این شرکت از طراحی مغناطیسی بهره می‌برد.
 
اگرچه گوش‌کردن به موسیقی با جک هدفون به‌تدریج در حال منقرض‌شدن است، وان پلاس گوشی‌های جدیدی را از سری Nord وارد بازار کرده است که از سنت‌های پیشین دنیای فناوری همچون نوآوری جدید استفاده می‌کنند. سری نورد وان پلاس برای اتصال هدفون به جک ۳/۵ میلی‌متری وابسته‌اند که اکنون با عرضه‌ی هدفون Nord Wired Earphones 3.5mm این نیاز برطرف شده است.
وان پلاس که هدفون جدیدش را با هدف فروش بهتر همنام با گوشی‌های سری نورد نام‌گذاری کرده، از کابل ۱/۲ متری در آن بهره برده است. سایر مشخصات این هدفون به‌جز فرکانس پاسخ‌گویی ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتزی و درجه حسایت ۱۰۶±۲ دسیبلی و درایورهای ۹.۲ میلی‌متری تقریباً معمولی است.
 
در‌مقایسه‌با Nord Wired، هدفون بسیار قدیمی‌تر MDR-E9LPs سونی فرکانس پاسخ‌گویی ۱۸ تا ۲۲ هزار و حساسیت ۱۰۴ دسیبلی و درایورهای ۱۳.۵ میلی‌متری داشت. بااین‌حال، هدفون جدید وان پلاس نشان مخصوص این شرکت با نام CD design روی پوسته‌ی بیرونی خود دارد و از طراحی مغناطیسی استفاده می‌کند که امکان مدیریت راحت‌تر آن‌ها را در زمانی‌که استفاده نمی‌شوند، فراهم می‌کند.
همچنین، این هدفون از درجه‌ی حفاظت رسمی IPX4 و کنترل‌کننده‌های فیزیکی روی کابل و دکمه‌های صدا بهره‌مند است. درحال‌حاضر، هدفون Nord Wired را می‌توان از فروشگاه‌های اینترنتی وان پلاس در اروپا و بریتانیا با قیمت ۱۹.۹۹ یورو یا ۱۹.۹۹ پوند خرید.

​​