فناوری اطلاعات

قیمت پلی‌استیشن ۵ در بعضی از کشورها افزایش یافت

منبع: دیجی کالا مگ
سونی در تصمیمی که شاید بسیاری انتظار آن را نداشتند، اعلام کرد که به خاطر تورم جهانی قیمت پلی‌استیشن ۵ در بسیاری از بازارهای جهان افزایش خواهد داشت.
سونی در بیانیه‌ی خود در این رابطه اعلام کرده است: «احتمالاً شما هم از اخبار مربوط به چالش‌های اقتصادی اخیر در سراسر جهان آگاه هستید یا آن را تجربه کرده‌اید. ما شاهد نرخ تورم جهانی بالا و همچنین رونده‌ی ارزی نامطلوب هستیم که مصرف‌کنندگان را تحت تاثیر قرار داده و بر بسیاری از صنایع فشار وارد می‌کنند. براساس این شرایط اقتصادی چالش‌برانگیز، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی تصمیم سختی برای افزایش قیمت پلی‌استیشن ۵ در بازارهای منتخب اروپا، خاورمیانه و آفریقا، آسیا – اقیانوسیه، آمریکای لاتین و همچنین کانادا گرفته است. با این حال، در ایالات متحده هیچ افزایش قیمتی وجود نخواهد داشت.»
 
همان‌طور که مدتی پیش در مطلبی پیش اشاره کرده بودیم، افزایش تورم در بسیاری از صنعت‌ها تأثیر خود را نشان داده و این احتمال وجود داشت که تأثیر شدید خود را در بازی‌های ویدئویی هم بگذارد. اولین تأثیر آن افزایش ۱۰۰ دلاری هدست واقعیت مجازی آکیولس کوئست ۲ در چند هفته پیش بود و حالا این افزایش قیمت با شدت کمتری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ هم انجام شده است. البته، در واکنش مایکروسافت و نینتندو اعلام کرده‌اند که برنامه‌ای برای افزایش قیمت کنسول‌‌های ایکس‌باکس سری ایکس/ اس  و نینتندو سوییچ ندارند.
 
شرح قیمت‌های جدید پلی‌استیشن در این بازار به شرح زیر است.
 
اروپا:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۵۴۹.۹۹ یورو
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۴۴۹.۹۹ یورو
 
انگلستان:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۴۷۹.۹۹ پوند
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۳۸۹.۹۹ پوند
 
ژاپن:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۶۰.۴۷۸ ین
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۴۹.۴۷۸ ین
 
چین:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۴۲۹۹ یوآن
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۳۴۹۹ یوآن
 
استرالیا:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۷۹۹.۹۵ دلار استرالیا
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۶۴۹.۹۵ دلار استرالیا
 
مکزیک:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۱۴.۹۹۹ دلار مکزیک
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۱۲.۴۹۹ دلار مکزیک
 
کانادا:
پلی‌استیشن به همراه دیسک درایو – قیمت: ۶۴۹.۹۹ دلار کانادا
پلی‌استیشن دیجیتال – قیمت: ۵۱۹.۹۹ دلار کانادا
 
در حالی که این افزایش قیمت باتوجه به شرایط فعلی اقتصاد جهانی و تاثیر آن بر کسب وکار شرکت سرگرمی‌های تعاملی یک ضرورت است، سونی اعلام کرده که هدف آن‌ها همچنان بهبود وضعیت عرضه پلی‌استیشن ۵ است تا بازیکنان بتوانند راحت‌تر به کنسول‌های پلی‌استیشن  ۵ دسترسی داشته باشند.

​​