فناوری اطلاعات

افتتاح پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

منبع: ایسنا
پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر امروز و به مناسبت هفته دولت، با حضور وزیر ارتبطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
مراسم افتتاح پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در هفته دولت با حضور عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز سه شنبه، برگزار شد.
 
محمد خوانساری - معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات - در ابتدای این مراسم اظهار کرد:  بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بحث تولید اشتغال محور را ایجاد کردیم تا فعالیت‌هایی که به هر دلیلی دچار کندی است را در اولویت قرار دهیم و مسایلی که باعث کندی می شود را برطرف کنیم تا بتوانند در حوزه تولید، اشتغال زایی و اقتصاد قوی برای ارتباطات  قرار بگیرند.
 
در ادامه این مراسم صادق عباسی شاه‌کوه-رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اظهار کرد: در یک سال اخیر تعداد سیم کارت های فعال از ۹۰ میلیون به ۹۷ میلیون رسید، همچنین مصرف مردم ما از حدود ۹۰۰ هزار ترابایت به یک میلیون ترابایت در ماه رسید.
 
وی ادامه داد: سرعت دسترسی به شبکه موبایل از ۹ مگابیت به بالای ۱۰ مگابیت بر ثانیه رسید.
 
عباسی شاه‌کوه با بیان اینکه مخابرات نیاز به دقت و رسیدگی بیشتر دارد گفت: در ابتدای دولت سیزدهم به این نتیجه رسیدیم که شاید بهترین راهی که این وضعیت را نجات دهد، توسعه پروژه فیبر نوری است.
 
در پایان این مراسم عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: من بارها این جمله را عرض می کنم که فناوری اطلاعات را برای کشور یک فرصت می دانیم و اعتقاد داریم فناوری اطلاعات می تواند همه مشکلات کشور را در همه حوزه ها حل کند. 
 
وی ادامه داد: این موضوع فقط در حرف نبود و در این یک سال تلاش کردیم ایده را به نتیجه برسانیم، دولت وظیفه خود را در همه حوزه های گوناگون انجام داده است. در زمینه روستاها اعتبارات روستایی را از ۳ درصد به ۷ درصد رسانده ایم.
 
زارع پور تاکید کرد: در همه حوزه ها تلاش کردیم فضای امن و پویا ایجاد کنیم تا عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت سیزدهم تمام قد ایستاده است تا مشکلات کشور را حل کند، تشریح کرد: تا ۲۲ بهمن سال جاری به ظرفیت های زیر ساخت کشور هم اضافه می شود. 
لازم به ذکر است پروژه های  اپراتور های ایرانسل، همراه اول و رایتل امروز با حضور مدیران عامل آنها افتتاح و رونمایی شد. 
همچنین در این مراسم پروژه های مختلف در استان های کشور افتتاح شد.

​​