تلفن همراه

مدیرعامل مخابرات: ثبات تعرفه‌های مخابراتی بدون در نظر گرفتن تورم غیرمنطقی و غیرکارشناسی است

ICTna.ir – مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در مخابرات تجهیزات منصوبه فراوانی در کشور داریم که باید به صورت مداوم به خوبی از آنها نگهداری کنیم و این کار به عدد سرمایه‌گذاری بزرگی نیاز دارد.

Soltani TCI.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مجید سلطانی در مراسم افتتاح پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در هفته دولت با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سعی کردیم شرایط شبکه را با وضعیت موجود نگهداری کنیم و حدود ۵۳۰ میلیارد تومان برای ۲۳۰۰ پروژه مخابراتی سرمایه‌گذاری شده است.

او با اشاره به کافی نبودن تلاش‌های حوزه مخابرات برای پایدار نگهداشتن ارتباطات در کشور بر بازنگری در قوانین تعرفه‌ای حوزه مخابرات در جهت توسعه ارتباطات ثابت تاکید کرد و گفت: اینکه تعرفه‌های بخش‌های مخلتف مخابراتی بدون در نظر گرفتن تورم ثابت بماند، تفکری غیرمنطقی و غیرکارشناسی است. این تفکر باید اصلاح شود تا بتوان به توسعه ارتباطی در شان و منزلت مردم عزیز دست یافت.

سلطانی افزود: روند بین‌المللی در توسعه فیبر ‌نوری بدین گونه است که بیشتر کشورها به توسعه ۹۵ درصد رسیده‌اند و برنامه مخابرات این است که با طرح نجما (نهضت جهادی توسعه فیبر نوری) این پروژه را اجرا کند و در همین راستا مصوب شد این پروژه به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان آغاز شود.


​​