فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: اینترنت کودک و نوجوان هفته آینده رونمایی می‌شود

منبع: ایسنا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت اینترنت کودک و نوجوان گفت: این اینترنت قرار است هفته آینده با حضور وزرا رونمایی شود.
62282267.jpg
عیسی زارع پور امروز در حاشیه افتتاح پروژه های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در زمینه تهیه فرکانس ۷۰۰ و ۸۰۰ برای صدا و سیما مذاکراتی را شروع کرده ایم و امیدواریم با همکاری آنان به تفاهم مشترکی برسیم.
 
وی افزود: در پنج سال گذشته اتفاقی در تعرفه اپراتور ها رخ نداده و تنها مسئله‌ای هم که در دولت سیزدهم اتفاق افتاد، این بود که یک سری از بسته ها حذف شد که زیر کف قیمت مصوب بود و اگر منابع مالی برای اپراتورها فراهم نشود، این صنعت نمی تواند توسعه پیدا کند.
 
او تصریح کرد: ما در حال کار برروی مدلی هستیم که در عین حال که توسعه رخ دهد، مشکل جدی هم برای کاربران ایجاد نشود. با پیگیری‌هایی که امروز انجام داده‌ام، قرار شد یک بسته ۶۰ گیگابیتی بلندمدت تعریف شود که تا یک هفته یا ۱۰ روز آینده اپراتورها تفاهم کنند و در اختیار مشترکان و مصرف کنندگان قرار بگیرد.
 
وی در ادامه سخنانش گفت: در زمینه فیبر نوری همه کشورها به سمت توسعه فیبر نوری منازل و کسب و کارها حرکت می کنند و حتی بعضی از کشور ها تا ۲۰ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند، اما ۵G هم اگر فیبرنوری توسعه پیدا نکند به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

​​