لبه تکنولوژی

تویوتا برای ماشینهایش باتری اختصاصی خودش را میسازد!

 
 
 
تویوتا اعلام کرده برای ساخت باتری ماشین‌های الکتریکی‌اش ۷۳۰ میلیارد ین (پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری در ژاپن و آمریکا انجام شده و تولید باتری بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ آغاز خواهد شد. 
 
برخلاف بسیاری از خودروسازان که باتری‌های خود را از شرکت‌های دیگر می‌خرند، تویوتا معتقد است که تولید باتری در داخل شرکت باعث می‌شود این کارخانه بهتر در بازار رقابت کند. 
 
کارخانه باتری‌سازی تویوتا در ژاپن با همکاری پاناسونیک ساخته می‌شود. تویوتا همچنین یک کارخانه باتری‌سازی در ایالت کارولینای شمالی در دست ساخت دارد. ظرفیت تولید این کارخانه‌ها ۴۰ گیگاوات ساعت است که با آن می‌توان باتری حدود ۶۰۰ هزار دستگاه ماشین الکتریکی را تامین کرد. 
 
تویوتا بزرگ‌ترین تولید‌کننده خودروی جهان است، اما در ساخت ماشین‌های الکتریکی از رقیبانش عقب‌ است. این شرکت به تازگی اولین مدل الکتریکی خود را به بازار عرضه کرده و می‌گوید تا سال ۲۰۳۰ سه میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه ماشین الکتریکی تولید خواهد کرد. 
 
علاوه بر تویوتا، هوندا هم اعلام کرده که با همکاری شرکت کره‌ای ال‌جی یک کارخانه باتری‌سازی در آمریکا خواهد ساخت. فورد هم برای ساخت کارخانه‌ای مشابه با شرکت کره‌ای SK همکاری می‌کند و برای این کار هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

​​